• Šoubiz
  • Na koncerte Kontrafaktu sa objavila nečakaná legenda: Ego a Rytmus boli užasnutí

Na koncerte Kontrafaktu sa objavila nečakaná legenda: Ego a Rytmus boli užasnutí

Bol zvedavý na tú veľkolepú šou.

Slovenskej kapele Kontrafakt sa podarilo vypredať pražskú O2 Arénu a v sobotu prepísali históriu československej hip-hopovej scény. Na chalanov sa prišli pozrieť tisícky ľudí z rôznych krajín. Lístok na koncert si kúpili aj viaceré známe osobnosti, ktoré si ho užívali v hľadisku.

Na veľkolepú šou bol dokonca zvedavý aj legendárny český hudobný skladateľ, spevák, inštrumentalista, politik a v neposlednom rade občiansky aktivista Michael Kocáb. Jeho prítomnosť zaujala a prekvapila aj samotných členov Kontrafaktu.

Na tlačovke po koncerte neskrývali nadšenie a povedali, že by chceli vedieť, čo ho na nich zaujalo. My sme sa to pána Kocába spýtali a jeho odpoveď vás prekvapí.

Galéria

​Prípravy najväčšieho koncertu Kontrafaktu

Len pódium, na ktorom sme ich mohli vidieť, stálo viac ako 700-tisíc eur. O architektúru sa postaral dizajnér Martin Hruška, ktorý má na konte aj šou svetoznámych interpretov. Ten potvrdil, že väčšie pódium na česko-slovenskej pôde ešte nestaval. V O2 arene tak nechýbala ani LED obrazovka s veľkosťou osemposchodového paneláka či obrovské predmety, ktoré sa fanúšikom presúvali nad hlavou. Jedným z nich bol aj veľký mesiac a pôsobilo to naozaj efektne. 

Na šou pracovali ľudia z piatich krajín. Na tom, že koncert nabral svetové rozmery, sa rozhodne podieľali aj promotéri Tomáš Snášel, David Snášel a Jiří Pikrt z Mafia Records.

Galéria

​Počas dvojhodinovej šou odzneli tie najväčšie hity. Hudobníci a producenti Tvoj Tatko Records Patrik Rytmus Vrbovský, Ego a Anys zahrali fanúšikom spolu s prídavkami 40 skladieb - medzi nimi napríklad Moji ľudia, Temeraf, Reklama na rap, Keď sa vozíme, Zlatokopky, Dáva mi, Stokujeme vonku či Deti stratenej generácie. 

Kto si nestihol kúpiť lístok na koncert v Prahe, nemusí smútiť. Šou Kontrafaktu si môžete vychutnať už 9. 2. 2024 v Bratislave v TIPOS Aréne - Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. 

Galéria

Najnovšie videá