• Šoubiz
  • Bratislava sa zahalí do bielej farby. Vieme detaily

Bratislava sa zahalí do bielej farby. Vieme detaily

Bratislava sa zahalí do bielej farby. Vieme detaily

Festival súčasného umenia Biela noc zmení nočnú Bratislavu na živú galériu plnú monumentálnych objektov, interaktívnych inštalácií a živého umenia v podobe performancií autorov zo siedmich európskych krajín. V hlavnom meste sa uskutoční od piatka 29. septembra do nedele 1. októbra. Do metropoly východného Slovenska sa presunie o týždeň neskôr (6. - 8. 10.).

V utorok (26. septembra) sa uskutočnila tlačová konferencia, na ktorej nechýbala ​ani umelecká riaditeľka Bielej noci Zuzana Pacáková. Ako uviedla, minulý rok boli digitálni, tento rok mali chuť pracovať skôr s ‚fyzičnosťou‘. „Máme pripravených mnoho monumentálnych objektov, sôch a rôznych intervencií či už vo verejnom priestore, alebo v špecifických interiéroch,“ povedala Zuzana Pacáková.

Tento rok je v ňom výrazne zastúpená téma ekológie a klimatickej krízy, ale aj tolerancia medzi ľuďmi a s tým spojená vojna na Ukrajine. Témy vojny a obrany otvorí napríklad umelecké dielo Laca Saba, ktorý obsadí Hlavné námestie v Bratislave objektom inšpirovaným tvarom protitankovej hviezdice.

Pozrite si rozhovor so Zuzanou Pacákovou, ktorá prehovorila aj o spolupráci s umelcom Borisom Vitázkom a televíziou Markíza. Viac vo videu.

Najnovšie videá