• Šoubiz
  • V centre Bratislavy vysvietili výsledky exit pollu TV Markíza: Biela noc je unikátna, pozrite si video

V centre Bratislavy vysvietili výsledky exit pollu TV Markíza: Biela noc je unikátna, pozrite si video

Na Námestí Nežnej revolúcie pred Starou tržnicou okoloidúcich informuje o výsledkoch exit pollu z predčasných parlamentných volieb a následne aj o priebežných výsledkoch volieb umelecká inštalácia.

Najsledovanejšia slovenská televízia Markíza sa stala hlavným mediálnym partnerom Bielej noci, najväčšieho a najnavštevovanejšieho festivalu súčasného umenia na Slovensku, ktorý už od piatka 29. septembra do nedele 1. októbra 2023 prichádza opäť do Bratislavy.

Neostalo však iba pri partnerstve, Markíza priniesla do hlavného mesta aj jednu z umeleckých inštalácií Bielej noci.

Keďže sa Biela noc vôbec prvýkrát koná počas volieb, návštevníci festivalu majú v sobotu 30. septembra 2023 vo večerných hodinách možnosť na Námestí Nežnej revolúcie pred Starou tržnicou zažiť unikátnu panoramatickú videoinštaláciu. Tá okoloidúcich informuje o výsledkoch exit pollu z predčasných parlamentných volieb, a to bezprostredne po zatvorení volebných miestností.

Exit poll priniesol čo najpresnejší odhad výsledkov volieb s niekoľkohodinovým predstihom pred konečným spočítaním hlasov a ich oficiálnym vyhlásením. Na vzorke minimálne 20 000 ľudí odchádzajúcich z volebných miestnosti ho exkluzívne pre TV Markíza uskutočnila renomovaná agentúra Focus.

V spolupráci s festivalom Biela noc prinášame unikátne vizuálne stvárnenie dát, o ktoré sa postaral dizajnér Boris Vitázek.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa tvnoviny.sk (@tvnoviny.sk)

Priebežné výsledky volieb môžu diváci sledovať aj priamo na obrazovkách TV Markíza na webe TVNOVINY.sk.

Najnovšie videá