• Šoubiz
  • Hity Keď ťa nechá dievča či Milujem poznajú všetci. Zomrel hudobník z kapely Zenit

Hity Keď ťa nechá dievča či Milujem poznajú všetci. Zomrel hudobník z kapely Zenit

Podľahol zákernej chorobe, ktorej odolával dlhé roky.

V nedeľu (1. októbra) zomrel muzikant Vladimír Klčo zo skupiny Zenit, ktorá má na konte legendárne hity ako Milujem či Keď ťa nechá dievča. Podľahol zákernej chorobe. Smutnú správu potvrdil jeho syn Lukáš. Na sociálnej sieti zverejnil status, v ktorom sa rozlúčil so svojím milovaným otcom.

„Ďábel je už v nebi. V muzikantskom nebi. Táto tvoja poetická prezývka vznikla ešte, keď si bol zrejme pubertiak, vďaka tvojmu nadaniu z chémie používanej v praxi. Na prvý pohľad tichý človek, ale s výnimočným inteligentným zmyslom pre humor. Bol si pre rodinu všetkým, nielen manžel, otec, dedko, ale aj motivátor, vizionár, učiteľ, skromný a pokorný šéf firmy, ktorá oslavuje tento rok 30 rokov od založenia,“ napísal.

Po chemickej škole pracoval Vladimír Klčo napríklad v pivovare, ďalej ako poštár, páleničiar či krajčír. Po svojom otcovi bol najprv fotograf, neskôr sa stal kameramanom, medzitým bol gitarista v slávnej kapele Zenit.

„Doma si bol nenahraditeľný, či už záhradník, šikovný kutil, ktorý, čo chytil, začalo fungovať, ale aj psychológ, ktorý poznal odpoveď na každú otázku.
Tvojím hnacím motorom bola práca, dokázal si aj nemožné, a to do posledných chvíľ života. Stihol si toho viac ako niekto za tri životy,“ pokračoval.

Ako ďalej uviedol, zákerná choroba jeho otca vôbec neprekvapila: „Hrdinsky si jej odolával dlhé roky. Bohužiaľ, aj taká silná osobnosť telom aj duchom si potrebujete oddýchnuť a vydať sa na ďalšiu cestu, ale už na druhom svete.“

Ako dodal, jeho tlkot srdca síce zastal, ale „Legendy, tie žijú večne“.

Posledná rozlúčka bude v piatok o 14.00 h na cintoríne v Seredi, dodal hudobníkov syn.

Najnovšie videá