• Šoubiz
  • Zomrel herec z filmov Rambo 3 či Honba za klenotom Nílu

Zomrel herec z filmov Rambo 3 či Honba za klenotom Nílu

Zomrel herec  z filmov Rambo 3 či Honba za klenotom Nílu

Podľa ministerky kultúry bol bol jedným z „najznámejších a najobľúbenejších“ hercov v krajine.

Grécky herec Spiros Focás, známy z filmov Rambo 3 či Honba za klenotom Nílu, zomrel v piatok vo veku 86 rokov. Na sociálnej sieti Facebook to oznámila jeho manželka, TASR píše podľa správy agentúry AFP.

Grécka ministerka kultúry Lina Mendoniová vzdala zosnulému poctu s tým, že bol jedným z „najznámejších a najobľúbenejších“ hercov v krajine.

Spiros Focás
Spiros Focás  |  FOTO:  Profimedia.sk

​Focás sa narodil v roku 1937 v prístavnom meste Patras. Hereckú kariéru začal o 22 rokov neskôr, neskôr štyri desaťročia pôsobil v talianskom filmovom a televíznom priemysle.

Spolupracoval s prominentnými režisérmi Vincentem Minnellim a Luchinom Viscontim, hral napríklad v dráme Rocco a jeho bratia z roku 1960.

Najznámejšie postavy však stvárnil až v 80. rokoch minulého storočia - ako bojovník afganských mudžahídov vo filme Rambo 3 (1988) a zloduch Omar vo filme Honba za klenotom Nílu (1985) po boku Michaela Douglasa, Kathleen Turnerovej a Dannyho DeVita.

​V posledných rokoch žil v gréckom meste Korint, pričom mal zdravotné ťažkosti. V júli musel opustiť svoj dom v dôsledku lesných požiarov. Neskôr ho hospitalizovali.

Na snímke Michael Douglas, Kathleen Turner a Danny Devito

Na snímke Michael Douglas, Kathleen Turner a Danny Devito
Na snímke Michael Douglas, Kathleen Turner a Danny Devito  |  FOTO:  Profimedia.sk

Najnovšie videá