• Šoubiz
  • Ewa Farna sa rozplakala počas priameho prenosu: Všetci boli dojatí

Ewa Farna sa rozplakala počas priameho prenosu: Všetci boli dojatí

Ewa Farna sa rozplakala počas priameho prenosu: Všetci boli dojatí

Toto je najdojemnejšia reč, akú ste počas priameho prenosu počuli.

Česká hudobná verejnosť spoznala držiteľov ocenení Český slávik za rok 2023. Pražský Forum Karlín bol v piatok večer miestom slávnostného galavečera tejto dlhoročnej a stále populárnej ankety, ktorá vstúpila do siedmej dekády trvania. Kategóriu speváčok vyhrala Ewa Farna, ktorá sa na zlatú pozíciu vrátila po prvenstve za rok 2021. Zároveň získala aj ocenenie absolútny slávik za najväčší počet získaných hlasov.

Predtým ako vyhlásili ocenenie absolútny slávik, si na javisku prebrala finančný dar od Nadácie Nova, ktorá podporuje deti v znevýhodnenej situácii, Veronika Sovadina Kašáková. Česká modelka v rámci svojho nadačného fondu dlhodobo sprevádza mladých ľudí z detských domovov na ich ceste do reálneho sveta. Pri preberaní šeku sa prihovorila prítomných hosťom v sále, ktorých dojala k slzám.

Takú krásnu osobnú a úprimnú reč ste dávno nepočuli. Ewa Farna či Monika Absolonová sa úplne rozplakali.

Kategóriu spevákov vyhral Marek Ztracený, obhájil tak prvenstvo z rokov 2022 aj 2021. Na prvenstvo v kategórii skupiny mohla siahnuť každá zo šestice nominovaných. Nakoniec hlasujúci posunuli na zlatú pozíciu skupinu Kabát, ktorá tak obhájila minuloročné prvenstvo. V zbierke tak majú už tucet zlatých sošiek. Kategóriu hiphop a rap vyhral Calin, ktorý bol pred rokom objavom roka. Objavom roka je Tereza Balonová, autorka, speváčka a gitaristka, ktorá v týchto dňoch vydáva svoj druhý album Lampiony. Najobľúbenejšou skladbou Rádia Impulz za rok 2023 je hit Hory skupiny O5 a Radeček.

Galéria

Do siene slávy uviedli speváka Václava Neckářa, ktorý 23. októbra oslávil 80. narodeniny. Profesionálnu spevácku dráhu začínal v roku 1965 v divadle Rokoko, jeho prvým hitom bola ešte v roku 1965 pieseň Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě. K životnému jubileu mu vydal Supraphon v októbri 2023 kompiláciu Osmdesát / Největší hity 1965 - 2023, ktorá ponúka 80 nahrávok vrátane novej skladby s názvom Snílek. Do siene slávy ho uviedla speváčka Marta Kubišová.

Najnovšie videá