• Šoubiz
  • Je to vonku! Mená členov kráľovskej rodiny, ktorí vraj mali rasistické poznámky na Archieho

Je to vonku! Mená členov kráľovskej rodiny, ktorí vraj mali rasistické poznámky na Archieho

Je to vonku! Mená členov kráľovskej rodiny, ktorí vraj mali rasistické poznámky na Archieho

Prezradil ich známy moderátor, kráľovská rodina zúri a ľudia tomu jednoducho nechcú veriť.

Britská kráľovská rodina je zdesená. Moderátor Piers Morgan menoval dvoch vysokopostavených členov kráľovskej rodiny, o ktorých spisovateľ Omid Scobie tvrdí, že údajne mali nevhodné poznámky ohľadom farby pleti princa Archieho. Morgan na plné ústa tieto mená vyslovil v stredu večer v britskej televízii s tým, že si však nie je istý, či je to pravda.

Štvrtok ráno zaplavili všetky médiá články, ktoré rozoberajú najnovší škandál spojený so známou rodinou. Kým britské médiá odmietajú tieto mená vypisovať, redakcia amerického Page Six si s tým starosti nerobila a bez problémov ich uviedla.

O čom hovoríme

Istí členovia britskej kráľovskej rodiny vraj svojho času nevhodným spôsobom komentovali farbu pleti potenciálneho potomka princa Harry a jeho manželky Meghan. To aspoň tvrdí vojvodkyňa zo Sussexu, ktorá sa rozhodla na citlivú tému prehovoriť predvlani v rozhovore s americkou moderátorkou Oprah Winfrey. Vtedy však uviedla, že mená nikdy neprezradí, aby rodine nepohoršila. Samotný Harry vtedy tvrdil, že predmetnú poznámku nepovažoval za rasistickú, ale skôr za prípad nevedomej predpojatosti. Ich tvrdenie však spôsobilo na verejnosti škandál a v kráľovskej rodine vyvolalo krízu. 

Galéria

​Ako sa mená dostali von?

Ako sme už informovali, na svete je nová kniha o britskej kráľovskej rodiny Endgame, ktorá však podľa viacerých zdrojov nie je až taká objektívna. Hneď ako sa dostala na pulty holandských kníhkupectiev, ju museli stiahnuť. Do holandského prekladu knihy od britského novinára Omida Scobieho sa totiž údajne nedopatrením dostalo meno člena kráľovskej rodiny, ktorý vraj komentoval farbu pleti Archieho.

Vydavateľstvo Xander v utorok oznámilo, že knihu dočasne stiahlo z predaja z dôvodu nespresnenej chyby, ktorá sa vyskytla v holandskom preklade, pričom momentálne pracuje na jej odstránení. Novinár Scobie povedal, že v pôvodnej anglickej verzii jeho knihy nijaké mená nefigurovali.

Bomba menom Pierce Morgan 

Mená by sme sa zrejme tak ľahko nedozvedeli, keby sa moderátor Piers Morgan nerozhodol zobrať „spravodlivosť do vlastných rúk“. Podľa jeho slov to urobil preto, lebo reaguje na hon na čarodejnice, ktoré započali vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu, keď odvysielali tvrdenia o rasistických poznámkach bez zverejnenia ďalšieho kontextu.

On osobne neverí, že by mali uvedení členovia rodiny rasistické poznámky, a tak sa rozhodol započať proces zisťovania, či sa to naozaj stalo a rozhodol sa spustiť otvorenú diskusiu. Jeho zámerom je zrejme to, aby sa kráľovskí členovia bránili a konečne prehovorili.

Odborníci si však myslia, že Morgan neurobil správny krok a týmto ešte viac nahral loptičku na stranu Harryho a Meghan.

​Neoficiálna reakcia kráľovskej rodiny

Podľa zdrojov blízkych rodiny sú všetci zdesení. Rozhodnutie a prejav moderátora považujú za nechutný a vraj zvažujú ďalšie kroky, píše britský MailOnline.

Problémom je, že členovia kráľovskej rodiny sa k medializovaným kauzám, ohováraniam a iným tvrdeniam nikdy nevyjadrujú. Aj keď Meghan s Harrym na ich adresu zverejnili nejedenú pikantnú informáciu, oni musia mlčať. Otázne je dokedy. 

Dve mená

Keďže boli uvedené dve mená, ktoré sa odteraz spájajú s rasistickými poznámkami, no dané osoby zatiaľ nemajú šancu brániť sa, my ich do článku neuvedieme. Taktiež ani samotný Piers Morgan nemal šancu overiť si, či skutočne ide o tieto dve osoby.

Ak vás viac zaujíma, o kom je reč, pozrite si video Piersa Morgana, ktoré je dostupné na jeho konte na Instagrame.

Najnovšie videá