• Šoubiz
  • Jiřímu Bartoškovi sa vrátila rakovina

Jiřímu Bartoškovi sa vrátila rakovina

Jiřímu Bartoškovi sa vrátila rakovina

Herec a riaditeľ karlovarského filmového festivalu sa lieči na onkológii.

Jiří Bartoška opäť bojuje s rakovinou. Ako píše český Blesk, po deviatich rokoch relatívneho pokoja podstupuje boj o holý život a lieči sa na onkológii.

„Môžeme potvrdiť, že prezident MFF Karlovy Vary v súčasnej dobe podstupuje onkologickú liečbu,“ povedala pre Blesk hovorkyňa festivalu a PR manažérka Uljana Donátová.

Podľa svojej hovorkyne Bartoška nepodstúpil žiadnu novú operáciu a lieči sa vo Fakultnej nemocnici Motol. Ako dodala Donátová, žiadne ďalšie detaily nebudú zverejňovať.

Bartoška mal v júni tohto roku veľké zdravotné problémy po prekonanej viróze. Museli ho hospitalizovať a dlho nebolo jasné, či sa vôbec bude môcť zúčastniť na MFF KV. Ako vtedy uviedol profesor Robert Lischke, ktorý je aj Bartoškovým priateľom, herec prekonal virózu kombinovanú s bakteriálnou infekciou. „Potreboval dlhodobo antibiotiká, preto bol v nemocnici a teraz má dychovú rehabilitáciu,“ uviedol vtedy lekár pre CNN Prima News.

Jiří Bartoška sa dozvedel o návrate rakoviny v čase, keď hrá pacienta s rakovinou mozgu v novom seriáli Smysl pro tumor. Oholili mu hlavu a celé nakrúcanie ležal v posteli na onkologickom oddelení.

Pozrite si príchody hviezd na 57. ročník MFF KV:

Red carpet zo záverečného ceremoniálu 57. ročníka MFF KV:

Najnovšie videá