• Šoubiz
  • Najkrajšie hity Barbary Haščákovej. Z týchto mal každý husiu kožu

Najkrajšie hity Barbary Haščákovej. Z týchto mal každý husiu kožu

Ktorý bol váš najobľúbenejší?

V nedeľu 3. decembra dopoludnia obletela Slovensko veľmi smutná správa. Do hudobného neba ešte 22. novembra odišla speváčka Barbara Haščáková. Speváčka dlhé roky žila v Amerike. Šokujúcu informáciu potvrdila jej rodina až po poslednej rozlúčke. 

Galéria

​Haščáková bola neprehliadnuteľnou súčasťou slovenskej hudobnej scény od 90. rokov. Spevu sa venovala odmalička a od šiestich rokov sa učila hrať na klavír. Vo februári 1994 naspievala vokály v piesni Pár bielych ruží od skupiny Maduar. Jej hlas môžete počuť aj v iných ich skladbách ako napríklad Anjel; I feel good či Do it. Neskôr zo skupiny odišla aj s Erikom Arestom a založili skupinu Mc Erik & Barbara. 

V roku 1997 vydala Barbara prvý sólový album s názvom Barbara. V roku 1998 sa Mc Erik & Barbara definitívne rozpadlo. V tom istom roku získala Barbara aj ocenenie Slávik. O rok neskôr mala na konte druhý album Ver, že ja. Krátko po jeho vydaní odišla do Ameriky, kde vydala dva albumy - Secrets of Happiness a Christmas album. Na Slovensku jej vyšiel ešte jeden album Me & My music. 

Ktorý z jej hitov bol pre vás najkrajší? Hlasujte v našej ankete.

Keď príde láska

Hral na trúbku 

Fontána lásky 

Srdce, kotva, kríž

Anjel II. 

Najnovšie videá