• Šoubiz
  • Vratko Sirági o problémoch s duševným zdravím: Musel vyhľadať pomoc

Vratko Sirági o problémoch s duševným zdravím: Musel vyhľadať pomoc

Vratko Sirági o problémoch s duševným zdravím: Musel vyhľadať pomoc

Moderátor je ambasádorom Dňa s Nadáciou Markíza.

Moderátor Vratko Sirági je jedným z ambasádorov Dňa s Nadáciou Markíza. Tento rok sa uskutoční už 10. ročník, počas ktorého sa budeme intenzívne venovať finančnej zbierke pre martinskú detskú psychiatrickú kliniku. Aj diváci TV Markíza jej môžu pomôcť vybudovať denný stacionár.

​Vratko v pondelok v Teleráne porozprával o tom, že aj on trpel psychickými problémami a vyhľadal pomoc.„V živote sa stáva, že si prejdeme vecami, ktoré nie sú príjemné, a to sa stalo aj mne. Onkologická liečba alebo môj odchod z domu,“ Podľa vlastných slov nemohol urobiť nič lepšie.

Jeho otvorený prístup k tejto téme môže slúžiť ako inšpirácia pre iných mladých ľudí, ktorí možno zvažujú podobné kroky, ale boja sa o nich hovoriť. Rovnako ako mnohí z nás, aj on má svoje vlastné metódy starostlivosti o duševné zdravie, a jednou z nich je tanec.

V pozvánke na Deň s Nadáciou Markíza zdôrazňuje dôležitosť, aby rodičia nebagatelizovali problémy duševného zdravia svojich detí. Často sa stáva, že tieto ťažkosti zostávajú nepovšimnuté alebo sa pripisujú detským prejavom. Vratko vyzýva rodičov, aby boli otvorení a empatickí voči emocionálnym výzvam, ktorým ich deti čelia.

Radovan Kirinovič z Ligy za duševné zdravie v Teleráne:

​Podporiť deti s duševnými problémami a zanechať tak odtlačok na ich ceste k uzdraveniu môžete aj vy. Až do 7. decembra počas celého dňa do polnoci sa do zbierky môžete zapojiť prostredníctvom:

SMS zaslanej v tvare:

DMS (medzera) NADACIAMARKIZA na číslo 877 (v sieti všetkých operátorov, pričom cena jednej SMS je 5 eur). Zbierka je registrovaná MV SR a realizovaná prostredníctvom DMS systému, ktorý spravuje Fórum donorov.

Ľubovoľným finančným príspevkom priamo na číslo účtu verejnej zbierky: SK57 1111 0000 0003 3322 2023

Jednoduchým darovaním online priamo cez darovací formulár: https://www.markiza.sk/nadacia/chcem-pomoct

Ďakujeme, že s nami pomáhate tým, ktorí si sami pomôcť nedokážu.

Najnovšie videá