• Šoubiz
  • Ako vzniká futbalová hviezda? Zoberieme vás do zákulisia top klubu

Ako vzniká futbalová hviezda? Zoberieme vás do zákulisia top klubu

Po Trnave sa pozrieme za brány futbalového klubu MŠK Žilina.

Ako sa tvorí futbalová superstar? Aká cesta vedie od prvých kopačiek po miesto v svetových kluboch? Aká je cena za túžbu zažiariť na trávniku? Čo sa odohráva v šatni a v hlavách futbalistov po trpkých prehrách či zaslúžených víťazstvách? To sa už v januári dozviete v druhej sérii športového dokumentu Do neba a do pekla. Predstavíme vám klub MŠK Žilina.

Žlto-zelený klub má totiž unikátnu filozofiu. Od detstva sleduje známky, talent, rodinné zázemie, vychováva mladých futbalistov, monitoruje ich schopnosti, aby ich aj po mentálnej stránke pripravil na veľkú kariéru. Futbalová Žilina ako sedemnásobný majster Slovenska nie náhodou vychovala najviac súčasných slovenských reprezentantov, na predaji ktorých zarobila milióny eur. Na žilinskom trávniku „vyrástli“ Milan Škriniar, Martin Dúbravka, Peter Pekarík, Dávid Hancko, Róbert Boženík či Leo Sauer a aj ich príbehy bude mapovať dokumentárna séria.

„Môžete čakať ešte viac zábavy a humoru. Pracovať s mladými, niekedy len násťročnými profi futbalistami je skvelá skúsenosť, nielen v ich ochote a nadšení, ale aj pre úplne novú optiku, akú do vnímania futbalu na Slovensku vnesú. V ich odkaze: ‚Makaj, aj keď nemusíš, trénuj, aj keď máš odtrénované, vždy sprav o krok viac!‘ je obrovská sila. Chalani nás pustili bližšie ako ktokoľvek predtým a my z toho vyťažíme maximum. Tak, aby divák videl absolútne, často brutálne zákulisie tvorby futbalovej hviezdy,“ hovorí scenáristka a producentka Andrea Václavínek.

​„Druhá séria Do neba a do pekla bude zaujímavá pre kohokoľvek, kto miluje futbal. Pozrieme sa na celý ten proces, ako futbalista vzniká – od malého chlapca, ktorý často nemá ani na kopačky, cez obrovskú drinu, až po to, čo stálo za zrodom najväčších hviezd, aké slovenský futbal má. Všetky etapy budú mať v seriáli svoje zastúpenie so všetkou náročnosťou, ktorú prináša. Bude to úplne iné, nové a zatiaľ na Slovensku nevidené,“ opisuje režisér a producent Marek Prochác.

Pozrite si rozhovor s tvorcami Do neba a do pekla: Generácia Žilina

Najnovšie videá