• Šoubiz
  • Zuzana Smatanová otvorene o páde na kolená: Tento stav prirovnala k peklu

Zuzana Smatanová otvorene o páde na kolená: Tento stav prirovnala k peklu

Zuzana Smatanová otvorene o páde na kolená: Tento stav prirovnala k peklu

Vtedy si povedala, že keď sa vylieči, bude pomáhať druhým.

Deň, kedy pomáhame druhým, je tu. Už desiaty ročník Dňa s Nadáciou Markíza odštartovali v Teleráne. Špeciálne vysielanie moderovali Ján Koleník, Jana Majeská a Lucia Hlaváčková.

Jedným z pozvaných hostí bola Zuzka Smatanová, ktorá vo vysielaní aj naživo zahrala. Speváčka otvorene hovorí o svojom duševnom zdraví už nejaký ten čas a neskrýva, že musela vyhľadať pomoc.

Galéria

​Aj dnes Zuzka pripomenula, aké dôležité je starať sa nielen o fyzické, ale aj o to psychické zdravie. Ju trápilo vyhorenie a doslovné vyčerpanie, z ktorého sa nedalo vyspať zo dňa na deň. Tento stav ju položil na kolená, trpela úzkosťami a panickými atakmi a všetko, čo zažívala, prirovnala k peklu.

Vtedy si povedala, že keď sa vylieči, bude pomáhať druhým a bude robiť osvetu. Pozrite si inšpiratívny rozhovor. 

​Deň s Nadáciou Markíza

Celý štvrtok 7. december 2023 bude vo vysielaní televízie Markíza patriť jubilejnému 10. ročníku jedinečného podujatia s názvom Deň s Nadáciou Markíza. Aj tento rok je pre divákov pripravený program plný lásky, dobra a silných skutočných príbehov, s ktorým sa už tradične spája aj finančná zbierka na charitatívne projekty Nadácie Markíza.

„Už štvrtý rok po sebe sme sa rozhodli Deň s Nadáciou Markíza venovať mimoriadne dôležitej téme detského duševného zdravia, s cieľom zlepšiť dostupnosť psychologickej pomoci pre všetky deti. Udalosti posledných rokov mali výrazne negatívny vplyv na krehkú a citlivú detskú psychiku. Problémy narastajú aj v školách, kde šikanovanie stále pretrváva a neraz sa končí tragicky. Deti bojujú s depresiami, násobne u nich narastá sebapoškodzovanie a zvyšuje sa aj počet pokusov o samovraždu. Tento rok preto bude pomoc smerovať Detskému a adolescentnému oddeleniu Psychiatrickej kliniky Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského a Univerzitnej nemocnice Martin na vybudovanie Detského denného psychiatrického stacionára,“ hovorí Peter Gažík, generálny riaditeľ skupiny Markíza.

„Aj počas tohto jubilejného ročníka pokračujeme s podporou témy, ktorú vnímame ako stále aktuálnu už dlhšie obdobie. Zároveň sme sa rozhodli, že našu pomoc budeme tentokrát alokovať pre región mimo Bratislavy,“ dodáva Lucia Tandlich, predsedníčka Správnej rady Nadácie Markíza.

Denný stacionár je miesto, kde sa poskytuje liečba a podpora deťom a tínedžerom s trápeniami duše. Tá prebieha formou terapie a aktivít prispôsobených ich veku a problémom. Je to miesto, kde môžu deti nájsť bezpečie a pomoc v náročných časoch. Pointa spočíva v tom, že deti deň trávia v stacionári, ale poobede chodia domov k rodine. Malí pacienti ho navštevujú buď na každodennej báze alebo podľa potreby niekoľkokrát do týždňa.

Za doterajších deväť ročníkov Dňa s Nadáciou Markíza sa podarilo vyzbierať a rozdeliť neuveriteľných 815 000 eur, ktoré pomohli deťom v nemocniciach, rodinám v núdzi, aj charitatívnym organizáciám.

Pomôžte riešiť problémy detskej duše

Deň s Nadáciou Markíza môžete podporiť aj vy, a to hneď niekoľkými spôsobmi:

Prostredníctvom SMS zaslanej v tvare: DMS (medzera) NADACIAMARKIZA na číslo 877 (v sieti všetkých operátorov, pričom cena jednej SMS je 5 eur). Zbierka je registrovaná MV SR a realizovaná prostredníctvom DMS systému, ktorý spravuje Fórum donorov.

Ľubovoľným príspevkom priamo na číslo účtu verejnej zbierky: SK57 1111 0000 0003 3322 2023.

Jednoduchým darovaním online priamo cez darovací formulár na webovej stránke https://www.markiza.sk/nadacia/chcem-pomoct.

Ďakujeme, že spolu s nami pomáhate tým najzraniteľnejším - deťom!

Najnovšie videá