• Šoubiz
  • Zomrela hviezda legendárnej rozprávky Princezna ze mlejna

Zomrela hviezda legendárnej rozprávky Princezna ze mlejna

Zomrela hviezda legendárnej rozprávky Princezna ze mlejna

Do umeleckého neba odišla ďalšia legenda. Vo veku 80 rokov zomrel herec a dabér Ladislav Županič. Jeho smrť oplakávajú fanúšikovia aj jeho hereckí kolegovia.

Vo veku 80 rokov zomrel herec a dabér Ladislav Županič. Smutnú správu denníka Blesk potvrdil bez bližších informácií dirigent orchestra Karla Vlacha Dalibor Kapras. Naposledy vydýchol v pražskej vinohradskej nemocnici.

Ladislav Županič.  |  FOTO:  Profimedia.

​„Poznala som ho ako riaditeľa karlínskeho divadla, tam sme spolu hrali v krásnych hrách. Bol to práve on, kto mi dal veľa príležitostí. Budem naňho spomínať ako na krásneho človeka, ktorý miloval ľudí,“ povedala spomínanému denníku herečka Kateřina Brožová.

Rodák z Prostějova vyštudoval JAMU v Brne a svoju hereckú kariéru spojil najmä s Hudobným divadlom Karlín, kde neskôr pôsobil ako riaditeľ. Okrem divadla stvárnil aj množstvo filmových rolí. Objavil sa aj v niekoľkých reláciách na Nove.

Fanúšikovia ho milovali napríklad v úlohe riaditeľa Edy v legendárnej komédii Kameňák a zahral si aj v jeho seriálovom pokračovaní. Zažiaril aj ako Žán v rozprávke Princezná ze mlejna. Exceloval aj vo filme 10 pravidiel ako zbaliť dievča z roku 2014.

Najnovšie videá