• Šoubiz
  • Čo googlili Slováci v roku 2023 najviac? Mario Cimarro jedným z najvyhľadávanejších

Čo googlili Slováci v roku 2023 najviac? Mario Cimarro jedným z najvyhľadávanejších

Telenovelová hviezda bola súčasťou poslednej série tanečnej šou Let's Dance.

Najobľúbenejší internetový vyhľadávač sveta, Google, zverejnil trendy za rok 2023. Ide o rebríčky výrazov, ktoré ľudia v tomto roku googlili najviac.

Tanečná šou Let's Dance značne zasiahla do výsledkov. Druhou najvyhľadávanejšou zahraničnou osobnosťou bol telenovelový herec Mario Cimarro, v kategórii Slováci a Slovenky sa na ôsmom mieste ocitol herec Richard Autner.

Slovákov pochopiteľne zasiahli aj odchody známych ľudí. Najviac nás šokovalo úmrtie Daniela Heribana, ale tiež Vaša Patejdla, Matthewa Perryho či Tiny Turner.

Trendy v kategórii „Slováci a Slovenky“

Po Robertovi Ficovi nasleduje Rudolf Huliak, starosta Očovej, ktorého SNS nominovala na post ministra životného prostredia.

Nasleduje Barbora Richterová, bývalá partnerka niekdajšieho predsedu parlamentu Borisa Kollára. Obvinila ho, že ju zbil do bezvedomia.

Na štvrtom mieste je herečka a speváčka Alžbeta Ferencová. Nasleduje herečka Kamila Heribanová, na ôsmom mieste sa umiestnil herec a hudobník Richard Autner.

Kategória „udalosti"

Po voľbách je najvyhľadávanejšou udalosťou referendum, ktoré sa na Slovensku konalo v januári a bolo neplatné. Na treťom mieste je vojna v Izraeli a Pásme Gazy. Na štvrtom zemetrasenie, ktoré zasiahlo východne Slovensko 9. októbra.

Osobnosti zo zahraničia

Rebríčku najvyhľadávanejších osobností zo zahraničia kraľuje Petr Pavel, ktorý je od tohto roku prezidentom Českej republiky. Nasleduje herec Mario Cimarro, ktorý bol súčasťou poslednej série tanečnej šou Let's Dance. Na treťom mieste je herečka Jenna Ortega. Štvrté miesto patrí Céline Dion a rebríček uzatvára ďalší Čech - Vojta Dyk.

Smutné odchody významných osobností

Celé Slovensko šokovala náhla smrť herca Dana Heribana. Zasiahla nás aj správa o úmrtí Vaša Patejdla a Slovákov sa dotkla aj smrť Tiny Turner či Matthewa Perryho.

Slováci sa pýtali

Trendy s výrazom „Ako?“

Aj v tejto kategórii zarezonovali voľby a referendum. Slováci chceli vedieť aj to, ako dlho sa varí kukurica či ako vzniká zemetrasenie.

Na význam slov

Slovenskom zarezonovala aj ponorka, ktorá sa plavila k Titanicu a zničila ju implózia. Práve slovo „implózia“ je tým, ktorého význam si Slováci v tomto roku googlili najviac.

Nasleduje recesia, opcia a mizogýn.

Kompletné rebríčky zo Slovenska, ale aj z celého sveta nájdete na tomto odkaze. 

Najnovšie videá