• Šoubiz
  • Marcelovi Nemcovi ostáva niekoľko mesiacov života: Toto chce ešte určite zažiť

Marcelovi Nemcovi ostáva niekoľko mesiacov života: Toto chce ešte určite zažiť

Herec otvorene prehovoril na sociálnej sieti.

Marcelovi Nemcovi sa vrátila rakovina. Hercovi (52) napadla črevá. O svojom aktuálnom zdravotnom stave informoval prostredníctvom Instagramu.

Fanúšikom položil otázku, ako by naložili so svojím časom a životom, keby sa dozvedeli informáciu, že im ostáva pár mesiacov života. „Nevedno koľko. Pár (4, 6, 10) Zmenili by ste niečo, začali by ste žiť inak? Ako? Čo priority? Je niečo, čo by ste chceli ešte zažiť a, naopak, je niečo, čo už nie. Čo by ste spravili ako prvé. Čo vaše myšlienky? A čo prípadná ďalšia liečba? Išli by ste medicínskou cestou alebo alternatívnou, prípadne kombinácia. A čo práca, ako by ste sa živili? Chceli by ste zostať radšej v nemocnici alebo ako stacionár (teda, že budete denne dochádzať z domu). Vedia vaši najbližší, či sa chcete nechať spopolniť, ako má vyzerať Váš pohreb, je niekto, kto by mal na ňom niečo o Vás povedať? Viete už kto? A či to celé nechávate na vašich blízkych, nech oni rozhodnú?“ opýtal sa Nemec.

„Na mnohé z nich už poznám odpoveď a niektoré sú zatiaľ otvorené. No čo viem určite, chcem veľa farebných kvetov a farebne poobliekaných usmiatych hostí. Ja odchod nevnímam ako koniec, no ako začiatok niečoho nového a zároveň to vnímam ako oslavu svojho krásneho a láskou naplneného života, ktorý som prežil v tejto dimenzii s úsmevom obklopený ľuďmi, s ktorými sa milujeme (a že ich nie je málo),“ priznal herec.

„Viem však, čo chcem ešte URČITE zažiť! ZAHRAŤ SI V DIVADLE, aspoň ešte jedno predstavenie a zažiť tú mágiu divadla, to nebeské spojenie s divákmi, tú neopakovateľnú atmosféru, to šmidlání v podbřišku, tú krásnu trému a zaslúženú ďakovačku. Nech sa tak stane. Amen,“ pokračoval.

Na záver herec dodal, aby mu ľudia nepísali, že má bojovať. „Nie som EMEMEJ zápasník, som jemná umelecká duša s chuťou žiť v bezpodmienečnej láske. A tiež, aby som to nevzdával! NIČ TOTIŽ NEVZDÁVAM, veď aj zázraky sa dejú a nielen na Vianoce. Radšej mi napíšte - UŽÍVAJ NAPLNO, ČO TI ŽIVOT PRINESIE! ĎAKUJEM, moji milí!“

Pozrite si rozhovor s Deanom Cainom, ktorý stvárnil legendárneho Supermana.

Najnovšie videá