• Šoubiz
  • Overal Dary Rolins spôsobil ošiaľ: Neuveríte, z čoho je ušitý

Overal Dary Rolins spôsobil ošiaľ: Neuveríte, z čoho je ušitý

Na pódiu doslova žiaril.

Uplynulý víkend sa niesol v znamení dvoch koncertov Dary Rolins v pražskej O2 arene. Súčasťou dvoch výpravných šou boli aj nádherné kostýmy, ktorými speváčka ohúrila na pódiu. Styling mal aj tento rok v rukách stylista Andrej Kusalík, ktorý obliekal Daru aj tanečníkov Miňa Kereša. Autormi módnych kreácií boli uznávaní slovenskí aj českí dizajnéri ako Pavol Dendis, Lukáš Kimlička, Nikol Pavlová či Tomáš Nemec.

A práve Lukáš Kimlička nám prezradil niekoľko zaujímavostí, ako kostým pre Daru vznikal. „Boli sme s Darou na koncerte v Londýne a rozprávali sme sa o koncerte. A Dara ma oslovila, či by som jej navrhol kostým. Súhlasil som, pretože ona je jedna z dvoch žien, pre ktoré som ochotný opäť vytiahnuť šijací stroj,“ vysvetlil. A úžasný výsledok už videli všetci na pódiu. Čierny overal bol posiaty drobnými sklenenými aplikáciami, ktoré sa dokonale trblietali v žiari reflektorov.

Dara Rolins
Dara Rolins na skúške kostýmov s Lukášom Kimličkom.  |  FOTO:  Archív Lukáš Kimlička

Na prvý pohľad by ste si však nevšimli, že overal vznikol z netradičného kúsku. „Išiel som kúpiť látku do Viedne a prechádzal som popri jednom obchode, kde ma veľmi zaujala jedna sukňa. Bol to presne materiál, ktorý som hľadal, tak som si ju nechal ako rezervu. V obchode s látkami som už však nenašiel nič, čo by tú sukňu tromflo. Tak som vrátil a kúpil som päť kusov. Cenovo to dokonca vyšlo rovnako, ako keby som kúpil metráž látky,“ prezradil Lukáš. Potom už nasledoval kreatívny proces.

Dara Rolins
Overal vznikol z piatich sukní.  |  FOTO:  Archív Lukáš Kimlička

Lukáš má Daru dokonale v oku a šil pre ňu outfity do videoklipu aj na spoločenské udalosti. „Sukne som rozstrihal a z jednotlivých častí som následne vytvoril vrchný a spodný diel. Na skúška s Darou som to jednotlivé kúsky vyskúšal, aby sedeli ako druhá koža a potom som už všetko zošil dokopy,“ prezradil o kreatívnom procese. Dara si tiež želala, aby mal kostým aj rukavice. Tie musel Lukáš ručne vyzdobiť: „Kúpil som hladké čierne rukavice a zo zvyšných kúskov zo sukní som odlepil kamienky a následne som ich prilepil do pravidelného vzoru, ktorý kopíroval overal.

Dara Rolins
Lukáš Dare nafotil aj backstage zábery počas koncertu.  |  FOTO:  Archív Lukáš Kimlička

A výsledný look sme už videli na pódiu v plnej kráse a patril k jedným z najzaujímavejších tohto večera. Pozrite si vo videu, ako nádherne žiaril na pódiu. 

Pozrite si, ako to vyzeralo v zákulisí koncertu.

Galéria

Najnovšie videá