• Šoubiz
  • Unikátne fotografie zo skutočného miesta činu: Takto prebiehala rekonštrukcia vraždy

Unikátne fotografie zo skutočného miesta činu: Takto prebiehala rekonštrukcia vraždy

Podarilo sa nám získať zábery z reálnej rekonštrukcie mimoriadne brutálneho činu, ktorý Ladislav Hojer spáchal v Brne.

Počas výsluchu Ladislava Hojera, ktorý sa priznal k vražde ženy v pražskom Motole, vyšetrovateľovi Jiřímu Markovičovi stále niečo na jeho slovách nesedelo. Hojer im síce narozprával aj kopu klamstiev, ale v niektorých okamihoch reagoval až príliš chladnokrvne a s istotou, akoby niečo také nerobil po prvý raz. Podozrenie policajtov sa potvrdilo, keď sa obvinený neskôr priznal nielen k viacerým napadnutiam a pokusom o znásilnenie, ale aj k ďalšej vražde ženy, ktorú mal spáchať v Brne.

Galéria

​Išlo o mimoriadne brutálny čin, Hojer nielenže obeť zabil, ale navyše jej odrezal časti intímnych partií. Major Markovič spolu so svojím tímom v spolupráci s brnenskou kriminálkou zorganizovali 29. mája 1982 rekonštrukciu priamo na mieste činu. Nám sa podarilo získať autentické fotografie z vyšetrovacieho spisu, ktoré boli oficiálne odtajnené v roku 2008. Ako verne sa podarilo túto rekonštrukciu natočiť tvorcom minisérie Metóda Markovič: Hojer, si môžete pozrieť v tretej epizóde. V priloženom videu vám ponúkame krátku ukážku.

Viac uvidíte v premiérovej epizóde minisérie Metóda Markovič: Hojer v piatok 9. februára exkluzívne na Voyo, prvé dve časti si môžete pozrieť práve tu.

Najnovšie videá