• Šoubiz
  • Po diagnostikovaní rakoviny prehovoril aj sám kráľ Karol III.

Po diagnostikovaní rakoviny prehovoril aj sám kráľ Karol III.

Ako sám napísal, láskavé myšlienky sú tou najväčšou útechou a vzpruhou pre všetkých, ktorých postihla rakovina.

Galéria

​Britský kráľ Karol III. v sobotu vo svojom prvom vyhlásení od diagnostikovania rakoviny vyjadril svojim priaznivcom „srdečné poďakovanie“. TASR správu prevzala z tlačovej agentúry AFP.

„Chcel by som sa čo najsrdečnejšie poďakovať za mnohé odkazy podpory a želania, ktoré som v uplynulých dňoch dostal. Ako vedia všetci, ktorých postihla rakovina, takéto láskavé myšlienky sú tou najväčšou útechou a vzpruhou,“ odkázal Karol III.

„Je rovnako povzbudivé počuť, ako zdieľanie informácií o mojej vlastnej diagnóze pomohlo podporiť pochopenie tohto ochorenia v radoch verejnosti a osvetliť prácu všetkých organizácií, ktoré podporujú pacientov s rakovinou a ich rodiny v Spojenom kráľovstve i vo svete,“ uviedol v posolstve 75-ročný panovník.

„Môj celoživotný obdiv k ich neúnavnej starostlivosti a obetavosti je o to väčší, že som to zažil osobne,“ napísal kráľ v liste, ktorý bol zverejnený na jeho webovej stránke, ako aj na účte kráľovskej rodiny na sociálnej sieti X.
Buckinghamský palác v pondelok oznámil, že Karolovi III. diagnostikovali rakovinu, začal sa liečiť a dal si pauzu od verejných povinností. Palác typ rakoviny nešpecifikoval, ale predpokladá sa, že nejde o rakovinu prostaty.
Táto diagnóza prišla len 17 mesiacov po tom, ako sa Karol III. ujal vlády po smrti svojej 96-ročnej matky, kráľovnej Alžbety II., ktorá zomrela 8. septembra 2022.

Kráľ sa momentálne zdržiava vo svojom vidieckom sídle Sandringham House, dopĺňa stanica BBC News. Rakovinu mu zistili v januári, keď sa liečil zo zväčšenej prostaty. Jeho povinnosti na určitých podujatiach prevzali vysoko postavení členovia kráľovskej rodiny vrátane kráľovnej Kamily a princa Williama.

Najnovšie videá