• Šoubiz
  • Trailer filmu Duna: Časť druhá vyrazil fanúšikom dych

Trailer filmu Duna: Časť druhá vyrazil fanúšikom dych

Do kín príde na konci februára.

Sotva sa nájde priaznivec žánra sci-fi, ktorý by nevidel film Duna z roku 2021. Režisér Denis Villeneuve sfilmoval knižnú predlohu, na ktorej si vylámali zuby viacerí pred ním, a podarilo sa mu to fantasticky. Snímka sa dočkala vynikajúceho prijatia zo strany diváckej aj kritickej obce a okamžite sa začalo hovoriť o pokračovaní príbehu. Film Duna: Časť druhá príde do kín 29. februára a nový trailer ukazuje, že sa skutočne máme na čo tešiť.

Paul Atreides, hlavný hrdina prvej časti, nájde útočisko na planéte Arrakis, získa spojencov v národe Fremenov a rozvíja svoj vzťah s tajomnou Chani. Ostáva však v nebezpečenstve, pretože o jeho život sa usilujú nepriatelia, ktorí zničili jeho rodinu. Paula samého tiež poháňa pomsta. Podarí sa mu naplniť svoj osud a zabrániť hroznej budúcnosti, ktorej vízie mu nedajú spávať?

​Trailer, ktorý zverejnilo hollywoodske štúdio Warner Bros., si krátko po zverejnení podmanil milióny divákov a diváčok na celom svete. Vracajú sa v ňom starí známi, v prvom rade Paul, ktorého stvárňuje Timothée Chalamet, spoločne s Chani v podaní obľúbenej Zendaye. Na opačnej strane barigády budú stáť okrem iných aj Florence Pugh ako princezná Irulan Corrino a Austin Butler, ktorý sa zhostí úlohy obávaného bojovníka menom Feyd-Rautha Harkonnen. Tešiť sa môžeme aj na Rebeccu Ferguson, Josha Brolina, Davea Bautistu, Javiera Bardema či Christophera Walkena. Podľa nových záberov nebude núdza o súboje jeden na jedného, masové bojové scény či výbuchy, ale s najväčšou pravdepodobnosťou sa aj obávané piesočné červy stanú zbraňami vo vojne, ktorá sa nebude štítiť ničoho.

Sci-fi snímku Duna: Časť druhá príde do slovenských kín na konci februára.

Prvú časť si nenechajte ujsť už v sobotu o 20.30 h na Markíze.

Najnovšie videá