• Šoubiz
  • Zuzana Smatanová v slzách: Dobúchalo jedno obrovské ľudské srdce

Zuzana Smatanová v slzách: Dobúchalo jedno obrovské ľudské srdce

Galéria

​Bojoval statočne a s úsmevom, no svoj boj s ochorením prehral. Vo veku 52 rokov odišiel po ťažkej chorobe slovenský herec a komik Marcel Nemec.

​Za Marcelom smúti nielen jeho milovaná rodina a najbližší priatelia, ale aj kolegovia či široká verejnosť.

„Ostatné objatie sa stalo posledným. Budem ho cítiť navždy. Navždy si v sebe budem niesť Tvoj odkaz. Tvoju lásku k ľuďom, k životu, ku všetkému. Tvoj optimizmus, Tvoju nezlomnosť, humor a smiech. Tvoje farby. Ďakujem, že som mohla byť súčasťou Tvojho pestrého a láskavého sveta. Neboj, nebudeme plakať. Nie dlho. Budeme oslavovať Tvoj krásny a plný život. Tak, ako si si to prial,“ napísala Andrea Cocherová.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Andrea Cocherová (@andreacocherova)

Herečka Eva Pavlíková napísala: „Marcelko drahý. Šťastný let a maj sa tam niekde krásne, bezbolestne a šťastne. Budeš tu s nami v našich srdciach.“

„Drahý kamarát Marcel, bol si pre mňa inšpiráciou, veľkým bojovníkom, humoristom a človekom s najväčším srdcom, akého som poznal. Odpočívaj v pokoji a leť do tých najkrajších miest neba, kam bezpochyby patríš. Budeš navždy v mojom srdci a najlepších spomienkach. Ďakujem, že som mohol byť súčasťou Tvojho života,“ napísal vedec Pavol Čekan.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Pavol Cekan (@pavol_cekan)

Herec Sáva Popovič uverejnil prostredníctvom príbehu na sociálnej sieti Instagram video, na ktorom spoločne s Marcelom spievajú vlastnú slovenskú verziu piesne Last Christmas (Posledné Vianoce) od Georgea Michaela.

„Marcelko, plačem... viem, viem... viem, že by si to nechcel, hovoril si mi to stále, keď sme sa objali... chcel si, nech sa všetci usmievame, aby sme oslavovali život, aby sme prišli na Tvoju rozlúčku vo farebnom... všetko viem... ale nedá sa,“ napísala speváčka Zuzana Smatanová.

„Kto Ťa poznal osobne, vie, že dobúchalo jedno obrovské ľudské srdce... Pamätáš, keď sme sa videli naposledy? Hral si v divadle a ja som Ti v stoji tlieskala ako asi nikdy nikomu... hral si s takou radosťou, ako keby Ti nič nebolo, smiala som sa strašne a tiekli mi slzy ako malému decku, taká som bola šťastná, že zase hráš, lebo si to tak veľmi chcel... a vo vašej šatni sme plakali od dojatia všetci... Ty si rozdával lásku a úsmev úplne všade a všetkým... Tvoja posledná hlasová správa znela, akoby si nikdy nemal odísť, spieval si mi v nej, smial sa a chcel si, aby som Ti zaspievala späť... nech sa deje, čo sa má-á-á, tú si mal rád, ňou si ma vždy v nemocnici privítal... Marcelik, šťastnú cestu tam hore alebo za dúhový most, kamkoľvek si šiel... nikdy na Teba nezabudnem,“ napísala a vyjadrila úprimnú sústrasť celej jeho rodine.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Zuzana Smatanová (@zuzanasmatanova)

Posledné slová venovala Marcelovi Nemcovi aj Beáta Dubasová: „Ach, drahý priateľ Marcel Nemec, odišiel tak priskoro. Tvoj životný optimizmus nám bude tak veľmi chýbať! Odpočívaj v pokoji!“

Spisovateľ Daniel Hevier napísal: „Marcel Nemec. Konečne sa zbavil ťarchy života a bolesti. Nech odpočíva v pokoji.“

Pozrite si archívnu reportáž s Marcelom Nemcom v magazíne Reflex:

Najnovšie videá