• Šoubiz
  • Tajomstvo šperku Cate Blanchett: Nesie v sebe silný odkaz

Tajomstvo šperku Cate Blanchett: Nesie v sebe silný odkaz

Herečka dodržiava už dlhé roky jedno prísne pravidlo.

Jednou z výrazných osobností udeľovania cien BAFTA bola herečka Cate Blanchett, ktorá je známa svojím dokonalým módnym vkusom. A v jej podaní majú outfity na červenom koberci aj väčší rozmer. Herečka dlhé roky úzko spolupracuje so stylistkou Elizabeth Stewart a dala jej dôležitú úlohu. Každý jej look je dôkladne premyslený a pomáha dostať do popredia problém klimatických zmien. Posledné roky Cate nosí na spoločenské udalosti kreácie, ktoré sú recyklované či vytvorené zo skladových materiálov, aby nevytvárala zbytočný odpad navyše. Taktiež nemá problém obliecť si jeden outfit aj viackrát s malou zmenou.

Výnimkou nebol ani look na udeľovanie cien v Londýne, v ktorom sa tiež ukrýval odkaz udržateľnosti. Stylistka Elizabeth Stewart oslovila na spoluprácu kreatívneho riaditeľa módneho domu Louis Vuitton Nicolasa Ghesquièra, ktorý siahol hlboko do archívu. Za 150 hodín vznikli jedinečné šaty z archívnych látok, ktoré dokonale vystihli štýl a ženskosť Cate Blanchett. Siluete šiat dominovali výrazné plecia s koženými detailmi.

Cate Blanchett
Cate Blanchett v kreácii Louis Vuitton.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Celý look dotvoril originálny telový šperk, ktorý bol rovnako vytvorený z archívnych drahokamov. Autorkou dizajnu je Francesca Amfitheatrof, kreatívna riaditeľka sekcie šperkov a hodiniek módneho domu Louis Vuitton. Vlastnoručne vybrala jednotlivé drahokamy zo starších kolekcií a pospájali ich do úplne nového šperku, ktorý sme už videli na červenom koberci. Zvolila zaujímavú dĺžku, ktorá kopírovala siluetu šiat a na hladkom povrchu dokonale vynikol.

Cate Blanchett
Bohato zdobený šperky vznikol z archívnych drahokamov.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Prepracovaná kombinácia chokera telovej retiazky obsahuje tahitské perly v rôznych odtieňoch a diamantovú retiazku zdobenú monogramom Louis Vuitton. Tú dopĺňajú tri výnimočné drahokamy - 15-karátový ružový spinel v srdci, 10-karátový granát a ako bodka 2,70-karátový oválny fialový zafír obklopený diamantmi.

Cate Blanchett
Drahokamy vynikli na hladkej róbe.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Perly sú obzvlášť pútavým prvkom špeciálneho kúsku. Klenot z hlbín mora, ktorý je obzvlášť citlivý na podmienky prostredia, ako je znečistenie a kyslosť, slúžil ako jemný, ale silný znak krehkosti našej planéty. „Nie je to len o navrhovaní nádherných šperkov, ale aj o zvyšovaní povedomia o udržateľnosti,“ prezradila pre magazín Vogue Francesca Amfitheatrof.

Galéria

Najnovšie videá