• Šoubiz
  • Zverejnili verdikt vyšetrovania: Útok na Bendiga bol dohodnutý, vedel o tom vopred

Zverejnili verdikt vyšetrovania: Útok na Bendiga bol dohodnutý, vedel o tom vopred

Jemu aj „útočníkovi“ tak hrozí pokuta.

Posledný ročník Českého slávika poznačil škandál, ktorý sa odohral na červenom koberci tesne pred začiatkom galavečera. Na Jana Bendiga (30) niekto vysypal balík múky a okamžite tento útok označovali za rasistický. Samotný spevák tvrdil, že nechápe, prečo si „útočník“ vybral jeho a vyzeral veľmi zaskočene.

Dva dni nato sa páchateľ sám prihlásil, verejne sa ospravedlnil a uviedol, že chcel poukázať na zlú bezpečnosť akcie. Teraz však prišiel zvrat. Podľa českých médií vyšetrovatelia prípad uzavreli a zverejnili aj verdikt. Nešlo o žiaden útok, ale o vopred dohodnutý ťah, píše Blesk.cz

„Kriminalisti celý incident preverili a detektívi z odboru extrémizmu a terorizmu zistili, že obaja účastníci sa na celej udalosti dohodli a z tohto dôvodu nebol spáchaný žiadne trestný čin a celý prípad bol odložený, obaja sú však podozriví z priestupku krivého vysvetlenia a bude to posunuté príslušnému správnemu orgánu k prešetreniu, čím im hrozí pokuta až 50-tisíc korún,“ uviedol pre reláciu Showtime hovorca pražskej polície Richard Hrdina.

Jan stanovisko doteraz neposkytol, no na celé vyšetrovanie sa vyjadril jeho partner a manažér Lukáš Rejmon. „Zatiaľ nemáme žiadne informácie, zatiaľ sa to vyšetruje. Prečo by to malo byť zinscenované? To nechápem,“ povedal Lukáš s tým, že nemal žiadne bližšie informácie.

Najnovšie videá