• Šoubiz
  • Dopadne takto aj udeľovanie Oscarov? SAG Awards mali jednoznačného víťaza

Dopadne takto aj udeľovanie Oscarov? SAG Awards mali jednoznačného víťaza

Oceňovaná dráma získala hlavnú cenu Združenia filmových a televíznych hercov.

Životopisná dráma režiséra Christophera Nolana s názvom Oppenheimer získala v sobotu večer hlavnú cenu amerického Združenia filmových a televíznych hercov (SAG). Nolanova snímka o vedcovi Robertovi Oppenheimerovi a jeho role pri vývoji atómovej bombe získala okrem ocenenia za najlepšie herecké obsadenie aj ceny za najlepšieho herca v hlavnej úlohe (Cillian Murphy) a za najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe (Robert Downey Jr.).

Galéria

Cenu pre najlepšiu herečku v hlavnej úlohe získala Lily Gladston za jej účinkovanie v krimi westerne Vrahovia mesiaca kvetov (Killers of the Flower Moon). Za najlepší ženský výkon vo vedľajšej úlohe ocenili herečku Da'Vine Joy Randolph, ktorá si zahrala v komediálnej dráme Zimné prázdniny (The Holdovers). Tvorcovia filmu Mission: Impossible Odplata Prvá Časť (Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One) získali cenu za najlepšie kaskadérske výstupy.

Filmové ocenenia SAG sa považujú za dôležitý indikátor úspešnosti filmov pred blížiacimi sa Oscarmi. V poradí 96. ročník udeľovania cien americkej Akadémie filmových umení a vied (AMPAS) sa uskutoční 10. marca. Najviac nominácií na tohtoročných Oscarov získal práve film Oppenheimer. Bol nominovaný v 13 kategóriách vrátane najlepšej réžie a najlepšieho filmu.

Najnovšie videá