• Šoubiz
  • Polícia našla telá známeho mladého moderátora a jeho priateľa. Meno vraha šokovalo všetkých

Polícia našla telá známeho mladého moderátora a jeho priateľa. Meno vraha šokovalo všetkých

Po mladom austrálskom moderátorovi Jessem Bairdovi a jeho priateľovi Lukeovi Daviesovi sa akoby zľahla zem. Po tom, ako polícia objavila moderátorov prehádzaný byt, stopy krvi a tiež stopy po streľbe, bolo jasné, že sa stala tragédia. Všetko nasvedčovalo tomu, že ide o miesto, na ktorom sa stala vražda. Píše BBC.com.

Netrvalo dlho a vďaka nábojnici mala polícia aj podozrivého. Prišli na to, že nábojnica bola vystrelená zo služobnej zbrane policajta Beaumonta Lamarreho-Condona. Policajný dôstojník kedysi randil s televíznym moderátorom. 

Austrálska polícia oznámila, že vrah prezradil, kam ukryl telá. Pozostatky Jesseho a Lukea našli na vidieckom pozemku v meste Bungonia. „Sme si veľmi istí, že sme Luka a Jesseho našli,“ uviedla komisárka polície Nového Južného Walesu (NSW) Karen Webbová.

Polícia uviedla, že po tom, čo Lamarre-Condon spočiatku odmietal spolupracovať pri vyšetrovaní, napokon v utorok ráno prezradil, kde sa obe telá nachádzali.

Detektív superintendant Daniel Doherty uviedol, že pozostatky sa našli „blízko vstupu na pozemok“ a že sa pokúsil „zakryť telá kameňom a sutinou“.

Dodal, že polícia sa domnieva, že na prepravu zosnulého páru v bielej dodávke z domu pána Bairda v mestskej časti Paddington, kde boli pravdepodobne zavraždení, vrah použil dva vaky na surfy. 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Luke Davies (@lukebrycedavies)

Lamarre-Condon, ktorý sa uplynulý piatok postavil pred sudcu, sa k skutku nevyjadril. Sudca nepovolil jeho prepustenie na kauciu. Beaumont nastúpil do policajnému zboru v roku 2019. Predtým blogoval o celebritách. 

Ide o prvý prípad v Novom Južnom Walese za posledné desaťročia, kedy vraždil policajt. Podnietil tiež debatu o tom, či by sa nemal preskúmať prístup policajtov k strelným zbraniam mimo služby. 

Najnovšie videá