• Šoubiz
  • Speváčka Raye triumfovala na Brit Awards, získala rekordných šesť ocenení

Speváčka Raye triumfovala na Brit Awards, získala rekordných šesť ocenení

Speváčka Raye triumfovala na Brit Awards, získala rekordných šesť ocenení

Britská speváčka a skladateľka Raye, vlastným menom Rachel Keen, triumfovala na sobotňajšom 44. ročníku udeľovania hudobných cien Brit Awards, pričom zvíťazila v rekordných šiestich zo siedmich nominovaných kategórií. Informovali o tom agentúry AFP a DPA.

Galéria

Dvadsaťšesťročnú Rachel vyhlásili v londýnskej O2 Aréne za najlepšiu umelkyňu, najlepšieho nováčika a najlepšieho R&B umelca. Zvíťazila aj v kategóriách najlepšia pieseň (Escapism) a najlepší album (My 21st Century Blues). Už pred udeľovaním cien bolo oznámené, že stane aj najlepším R&B umelcom. "Umelkyňa, ktorou som bol pred tromi rokmi, by neverila tomu, čo dnes vidí. Teraz to mám pod kontrolou, teraz som svojou vlastnou šéfkou," povedala Keenová v ďakovnej reči.

Raye spočiatku písala texty piesní pre hviezdy ako Beyoncé, Jennifer Lopez či Little Mix, neskôr sa vydala na sólovú dráhu. V dôsledku nezhôd odišla z vydavateľstva Polydor. So svojím hitom Escapism, ktorý vydala v spolupráci s americkou raperkou 070 Shake, sa približne pred rokom dostala na vrchol britských hitparád.

Anglická speváčka Dua Lipa bola na udeľovaní Brit Awards ocenená ako najlepší popový umelec. Americká R&B speváčka a skladateľka SZA, vlastným menom Solána Imani Rowe, zvíťazila v kategórii najlepší zahraničný interpret. Najlepšou zahraničnou skupinou sa stala americká indie rocková kapela Boygenius. Austrálska speváčka Kylie Minogue dostala cenu v kategórii globálna ikona.

Ceny Brit Awards udeľuje nezisková organizácia British Phonographic Industry (BPI).

Najnovšie videá