• Šoubiz
  • Duel favoritov: Takto vyzerala debata Ivana Korčoka a Petra Pellegriniho

Duel favoritov: Takto vyzerala debata Ivana Korčoka a Petra Pellegriniho

Séria predvolebných diskusií vyvrcholila duelom favoritov. Do štúdia TV Markíza dostali pozvanie dvaja kandidáti, ktorí sa držia na čele prieskumov: Peter Pellegrini a Ivan Korčok. Diskusiu moderoval Michal Kovačič. 

Galéria

​Kandidáti sa v úvode diskusie venovali priebehu kampane. Ivan Korčok vyčítal Petrovi Pellegrinimu, že sa vyhýbal spoločným duelom. Šéf Hlasu to odmieta. Tvrdí, že pozvania od denníkov SME a N odmietol preto, lebo si za debatu pýtali od ľudí vstupné.

TV Markíza pozývala Pellegriniho opakovane do diskusii, účasť odmietal. 

Pellegrini zas protikandidátovi vyčítal, že sa venuje len jemu a nie Slovensku. „Zaoberám sa Slovenskom. Robím to už niekoľko mesiacov pri mojich cestách. Celkovo som navštívil 50 miest na Slovensku. Nedá sa nereagovať, lebo podstata mojej výhrady je, že ja reagujem na veci, za ktoré Peter Pellegrini ako súčasť koalície zodpovedá,“ odkázal Korčok.

Ukrajina a vzťahy s Českom

Debata sa dotkla aj aktuálnych česko-slovenských vzťahov. „Mrzí ma, že máme na Slovensku politikov, ktorí sa tešia, aké gesto urobila Česká republika voči Slovensku. Na Slovensku by sme potrebovali politikov, ktorí si bránia Slovensko a snažia sa zvrátiť to, čo sa stalo,“ konštatoval Pellegrini.

Podľa Korčoka slovenská vláda páli mosty s najbližšími susedmi. 

Pri téme Ukrajiny kandidáti zopakovali svoje postoje. „Situácia sa nepohla lepším smerom. Slovenská republika nemá možnosti, ako pomôcť a ukazuje sa, že to k ničomu nevedie a preto hovorím, že teraz nastupuje snaha o mier. Žiadne udržiavanie konfliktu. Samozrejme, že je jasné, že agresorom je Rusko. Územia, ktoré sú zabrané vojenskou silou, nikdy Slovensko nemôže uznať,“ vyhlásil šéf Hlasu.

Podľa Korčoka je to cynický postoj. „Na prvom mieste tu ide o Slovenskú republiku. Ide o to, či na východ od nás bude suverénny sused, ktorý sa dostane do Európskej únie. Pre Slovenskú republiku sú hranice sväté. Tie pošliapava Ruská federácia. Táto vojna je len preto, lebo vládca v Kremli si povedal, že Ukrajinci nemajú právo na existenciu,“ oponoval exminister zahraničných vecí.  

Celú debatu si môžete pozrieť TU! 

Všetky informácie o prezidentských voľbách nájdete na portáli TVNOVINY.sk v sekcii Prezidentské voľby. 

Najnovšie videá