• Šoubiz
  • Byt Karla Lagerfelda vydražili. Predal sa za takmer dvojnásobok

Byt Karla Lagerfelda vydražili. Predal sa za takmer dvojnásobok

Byt Karla Lagerfelda vydražili. Predal sa za takmer dvojnásobok

Aukcia trvala iba 19 minút.

Luxusný parížsky byt módneho návrhára Karla Lagerfelda bol vydražený za 10 miliónov eur, pričom aukcia - a hľadanie nového majiteľa - trvala iba 19 minút, informoval denník Le Parisien.

Byt na nábreží Quai Voltaire má rozlohu 260 metrov štvorcových a výhľad na rieku Seina, múzeum Louvre a Tuilerijskú záhradu. Predal sa za takmer dvojnásobok odhadovanej základnej ceny - 5,3 milióna eur. Meno nového majiteľa nie je známe.

Byt Karla Lagerfelda v Paríži
Byt Karla Lagerfelda v Paríži  |  FOTO:  Profimedia.sk

​Byt sa nachádza v budove pochádzajúcej z roku 1694, ale štýl bytu je futuristický. Nie sú tam žiadne parkety, len podlaha zo živice a sivého betónu. Obývacia izba má 120 metrov štvorcových a sú v nej veľké osvetlené police na knihy. V kúpeľni je veľká biela vaňa, kuchyni zasa ako materiál dominuje nerez. Šatňa má rozlohu 50 metrov štvorcových.

Z Nemecka pochádzajúci Lagerfeld, ktorého veľkolepé kreácie a prehliadky pre módne domy Chanel, Fendi a jeho vlastnú značku mali hlboký vplyv na svet módy, žil v tomto byte približne 10 rokov - až do februára 2019, keď vo veku 85 rokov zomrel.

Jeho kancelária a knižnica v Latinskej štvrti Paríža sú teraz otvorené pre verejnosť ako kníhkupectvo a priestor na spoločenské podujatia.

Najnovšie videá