• Šoubiz
  • Zomrel podnikateľ Fedor Flašík († 66)

Zomrel podnikateľ Fedor Flašík († 66)

Podnikateľ podľahol rakovine.

Vo veku 66 rokov zomrel v pondelok (22. apríla) podnikateľ Fedor Flašík, informuje portál noviny.sk.

Podľa informácií Nového času ho hospitalizovali náhle pred niekoľkými týždňami v jednej z bratislavských nemocníc. Biznismenovi sa vrátila rakovina.

Galéria

​Ako uviedla jeho bývalá manželka Monika Beňová, Fedor ležal v nemocnici v umelom spánku. „Jeho stav je veľmi vážny. Po dlhom čase sa mu vrátila rakovina, agresívny lymfóm v brušnej dutine,“ povedala pre Nový čas, ktorý o tom informoval vo štvrtok (4. apríla).

Flašík bol hospitalizovaný na ARO, no po tom, čo pre neho nevedeli viac urobiť, ho lekári vo veľmi vážnom stave uviedli do umelého spánku a odporučili, aby ho previezli do pražskej nemocnice Motol, informoval týždenník PLUS 7 Dní.

„Fedor Flašík bol dnes (v stredu, 17. apríla, pozn. red.) v ružinovskej nemocnici na oddelení ARO napojený na mimotelový obeh a prevezený transportným tímom na kliniku anesteziológie, resustitácie a intenzívnej medicíny FN Motol. Na Slovensku boli vyčerpané možnosti poskytovania liečby a na odporúčania lekárov bol prevezený za účelom ďalšej liečby na vyššie spomenuté špecializované pracovisko. Popri liečbe svojej onkologickej diagnózy bojuje aj so závažným zlyhávaním pľúc," uviedla v stanovisku rodina Fedora Flašíka. 

Fedor Flašík diagnostikovali rakovinu v roku 2010.

Flašík sa narodil 14. januára 1958 v Bratislave. V roku 1982 absolvoval Právnickú fakultu Univerzity Komenského. Pracoval ako vedúci zásobovania a odbytu vo výrobnom družstve Detva a v rokoch 1986 až 1990 na Ústrednom výbore Zväzu československo-sovietskeho priateľstva. Neskôr pôsobil ako zástupca riaditeľa divadla Ludus a ako zástupcu šéfredaktora v redakcii M - Report. Potom bol výkonným riaditeľom reklamného oddelenia firmy Davay.

Známy bol hlavne ako podnikateľ v prostredí reklamy a riaditeľ reklamnej agentúry Donar. Stál aj za predvolebnými kampaňami HZDS a Smeru, ktorého bol spoluzakladateľom. V auguste 2001 sa stal aj šéfom volebného tímu strany Smer.

Digitálne hodiny umiestnené oproti prezidentskému palácu, ktoré niekoľko mesiacov odratúvali dni do skončenia volebného obdobia prezidenta Michala Kováča 2. marca 1998, bol tiež nápad Flašíka. V októbri 2016 sa za to Kováčovi ospravedlnil.

V máji 2006 uzavrel manželstvo po dlhoročnom vzťahu s Monikou Beňovou, europoslankyňou strany Smer-SD. Rozviedli sa v roku 2017.

Najnovšie videá