• Šoubiz
  • Módny svet smúti: Vo veku 83 rokov zomrel návrhársky velikán

Módny svet smúti: Vo veku 83 rokov zomrel návrhársky velikán

Módny svet smúti: Vo veku 83 rokov zomrel návrhársky velikán

Jeho módne kreácie sa zapísali do histórie.

Svet prišiel o ďalšiu módnu legendu. Smutnú správu priniesla talianska tlačová agentúra ANSA, ktorá uviedla, že návrhár Roberto Cavalli zomrel doma vo Florencii po dlhej chorobe.

Talian, o ktorom sa predpokladá, že jeho majetok má hodnotu viac ako 460 miliónov eur, pochádzal z rodiny umelcov. Cavalli svoju rovnomennú módnu značku uviedol na trh v roku 1970 a prvú kolekciu predstavil na Salon du Prêt-à-Porter v Paríži.

cavalli
Roberto Cavalli zomrel vo 83 rokov.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Do pamäti módnych nadšencov sa zapísal svojou láskou k pytónom a okázalým zvieracím vzorom. Tie sa stali poznávacím znamením jeho tvorby. Posúval hranice módy svojou víziou a prácou s novými technológiami. Vynašiel a patentoval inovatívny proces tlače na kožu, ktorá vo svete módy zožala obrovský úspech. Cez odvážne a sexy dizajny dokázal podčiarknuť ženskú aj mužskú krásu, ktorú umocnili zvieracie motívy, bohaté zdobenie a prepracované strihy. Jeho odvaha ho dostala na vrchol módneho sveta. 

cavalli
Roberta Cavalliho milovali aj celebrity.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Bol tiež jedným z prvých dizajnérov, ktorí pochopili dôležitosť pozývania svojich zákazníkov do svojho sveta. Aj preto v roku 2002 otvoril Just Cavalli Cafè s oceľovým barom podľa návrhu architekta a sochára Rona Arada v slávnej milánskej veži Branca.

cavalli
Roberto Cavalli kolekcie jar/leto 2005.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Od roku 2014 bola jeho partnerkou o 45 rokov mladšia švédska modelka Sandra Nilsson a minulý rok sa stal šiestykrát otcom, keď sa páru narodil chlapček. Cavalli prezradil, že nového potomka budú volať Giorgio, na počesť jeho otca, ktorého počas druhej svetovej vojny zastrelili nacisti.

Roberto Cavalli
Roberto Cavalli s partnerkou Sandrou Nilsson.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Pozrite si kúsok z tvorby Roberta Cavalliho v galérii. 

Galéria

Najnovšie videá