• Šoubiz
  • Zábery, ktoré ukončia jeho kariéru? Raper Diddy zmlátil priateľku na hotelovej chodbe

Zábery, ktoré ukončia jeho kariéru? Raper Diddy zmlátil priateľku na hotelovej chodbe

Slávnu speváčku údajne roky zneužíval a nútil ju aj k sexu s inými mužmi.

Televízia CNN získala zábery z bezpečnostnej kamery, na ktorých je zachytený raper Sean „Diddy“ Combs, ako fyzicky napáda svoju vtedajšiu priateľku Cassie Ventura. Svetová raperská legenda uteká po chodbe za Cassie, ktorá je evidentne na odchode od neho. Pred výťahom ju zhodí na zem a začne do nej kopať. Následne ju kričiacu a brániacu sa chce ťahať za mikinu po zemi späť do hotelovej izby. 

Zábery sa zhodujú s opisom násilného incidentu zo žaloby, ktorú speváčka Cassie na rapera podala. K incidentu došlo 5. marca 2016 v hoteli InterContinental v Century City v Los Angeles, ktorý je v súčasnosti uzavretý. CNN overila miesto z kamier cez verejne dostupné fotografie z interiéru bývalého hotela. 

Keď sa speváčka na záberoch postavila a začala zbierať zo zeme predmety z kabelky a telefón, Diddy sa vráti a v zrkadle priamo oproti bezpečnostnej kamere to vyzerá tak, že do speváčky ešte strčí. O pár sekúnd neskôr si sadne na stoličku, chytí zo stola nejaký predmet a silno ho hodí smerom k priateľke. 

Udrel ju do tváre, dala sa na útek

Cassie Ventura, ktorá sa dohodla s raperom na neverejnom vyrovnaní, sa odmietla vyjadriť k videu, ktoré získala CNN. Vyjadril sa však speváčkin právny zástupca Douglas H. Wigdor: „Video len potvrdilo znepokojujúce správanie pána Combsa. Slovami sa nedá vyjadriť odvaha a statočnosť, ktorú pani Ventura preukázala, keď sa prihlásila, aby to zverejnila.“

Raperov zástupca sa odmietol vyjadriť. Sean Diddy Combs aj naďalej incident popiera. 

Zástupca spoločnosti InterContinental Hotels v piatok na žiadosť CNN uviedol: „Tento hotel už nie je pod správou IHG a nemáme prístup k záznamom alebo nahrávkam z predchádzajúcich incidentov.“

Zo sťažnosti, ktorú speváčka v tom čase podala, uviedla, že raper bol extrémne opitý a udrel ju do tváre. Keď zaspal, pokúsila sa odísť z hotelovej izby, on sa však zobudil a prenasledoval ju. Keď šla k výťahu, vzal sklenenú vázu na chodbe a hodil ju po nej. 

Sean Diddy Combs a Cassie Ventura
Sean Diddy Combs a Cassie Ventura  |  FOTO:  Profimedia.sk

Údajne ju nútil k sexu s inými mužmi

Po tom, ako Ventura nastúpila do výťahu, si vzala taxík do svojho bytu. „Keď si uvedomila, že jej útek spôsobí, že pán Combs bude na ňu ešte viac nahnevaný a úplne uviazne v jeho začarovanom kruhu zneužívania, pani Ventura sa vrátila do hotela s úmyslom ospravedlniť sa za útek pred svojím násilníkom,“ píše v sťažnosti. „Keď sa vrátila, zamestnanci hotelovej ochranky ju vyzvali, aby nasadla späť do taxíka a išla do svojho bytu, pričom jej naznačili, že videli záznam z bezpečnostnej kamery, na ktorom je vidieť, ako pán Combs bije pani Venturu a hádže po nej sklo na hotelovej chodbe,“ uvádza sa v texte.

Ventura v žalobe uvádza aj ďalšie obvinenia. Tvrdí, že v roku 2018 ju Combs znásilnil a roky ju opakovanie fyzicky a psychicky zneužíval. Speváčka, ktorá mala aj podpísanú zmluvu s Combsovým vydavateľstvom, v žalobe tvrdila, že „uplatňoval svoju moc a vplyv“ v ich romantickom, ale aj pracovnom vzťahu. V čase, kedy sa zoznámili, mala ona 19 rokov a on 37 rokov. Ich obchodný vzťah trval do roku 2019. V spise sa podrobne uvádza, ako bol raper voči speváčke fyzicky násilný a počas tohto obdobia ju nútil k sexu s inými mužmi. 

Spor sa urovnal len minulý rok. Raperov právny zástupca však uviedol, že to neznamená, že by tým Diddy priznal vinu. 

Valí sa to naňho z každej strany

Sean Diddy Combs čelí od novembra minulého roka viacerým žalobám, ktoré ho vinia z rôznych sexuálnych priestupkov a iných nezákonných činností. Obvinenia poprel a prípady sú naďalej aktívne.

Podľa vysokopostaveného predstaviteľa federálnych orgánov činných v trestnom konaní úrady v marci prehľadali Combsove domy v Kalifornii a na Floride v rámci federálneho vyšetrovania, ktoré viedol tím ministerstva pre vnútornú bezpečnosť zaoberajúci sa trestnými činmi obchodovania s ľuďmi. Podľa druhého zdroja z orgánov činných v trestnom konaní, ktorý je oboznámený s prehliadkami, vyšetrovanie vychádza z mnohých rovnakých obvinení zo sexuálneho násilia, ktoré boli uvedené v občianskoprávnych žalobách.

Aaron Dyer, právny zástupca Combsa, vydal v tom čase vyhlásenie, v ktorom označil prehliadky za „hrubé zneužitie sily na vojenskej úrovni“.

„Toto bezprecedentné prepadnutie - spojené s pokročilou, koordinovanou prítomnosťou médií - vedie k predčasnému odsúdeniu pána Combsa a nie je ničím iným ako honom na čarodejnice založeným na nepodložených obvineniach vznesených v občianskoprávnych žalobách,“ povedal. „Pri žiadnom z týchto obvinení nebola zistená trestnoprávna ani občianskoprávna zodpovednosť. Pán Combs je nevinný a bude naďalej každý deň bojovať za očistenie svojho mena,“ dodal.

Najnovšie videá