• Šoubiz
  • Zdena Studenková nás prekvapila. Bez okolkov povedala, čo neznáša na svojej práci

Zdena Studenková nás prekvapila. Bez okolkov povedala, čo neznáša na svojej práci

Slovenská herecká legenda oslávila v nedeľu 70. narodeniny.

Zdena Studenková dosiahla v nedeľu (19. mája) životné jubileum. Ikona slovenského divadla a jedna z najvýznamnejších slovenských herečiek oslávila okrúhlych 70 rokov.

S redaktorom Borisom Pršom si tak pri tejto krásnej príležitosti zaspomínala na svoju dekády trvajúcu úspešnú hereckú kariéru.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Boris Pršo (@borisprso)

„Na strednej som natočila jeden krátkometrážny film. Tam som sa utvrdila, že herectvo nie je moja cesta,“ povedala.

Svojou krásou, šarmom a najmä talentom však bola na herectvo predurčená osudom. A tak sa Zdena Studenková navzdory tomu stala jednou z najslávnejších slovenských herečiek súčasnosti

Za televízne roly, ktoré stvárnila, získala aj množstvo ocenení. Filmové kamery jej však k srdcu neprirástli. Najlepšie sa totiž vždy cítila na divadelných doskách. „Neznášam filmovačky, neznášam ranné vstávania na filmovačky, toiky a bufety. Takže divadlo je ta manéž, kde sa ten kôň naučí cválať,“ povedala úprimne herečka. 

Keďže však už v divadle nepôsobí, má viac času na to, čo miluje, a to je aj cestovanie. Zdena rada spoznáva cudzie krajiny, ako sama povedala, užíva si to a párkrát do roka niekam vycestuje. Kde a kedy však oslávi jubileum, nikomu neprezradí.

Viac v reportáži Borisa Prša pre magazín Reflex.

Najnovšie videá