• Šoubiz
  • Na liek na rakovinu sa jej zbieralo celé Slovensko. Hudobníčka Stanislava Apfelová svoj boj prehrala

Na liek na rakovinu sa jej zbieralo celé Slovensko. Hudobníčka Stanislava Apfelová svoj boj prehrala

Partner hudobníčky Stanislavy Apfelovej na sociálnej sieti oznámil, že jeho partnerka prehrala boj s rakovinou prsníka. Stanislavu poznalo celé Slovensko. Poisťovňa jej totiž zamietla preplatenie onkologického lieku, a tak sa pre ňu vyhlásila zbierka, v ktorej sa za pár dní vyzbieralo niekoľko stotisíc eur. 

Stanislava bola basgitaristkou kapiel Zlokot a Toddler punk. Mamička štvorročnej dcéry sa o svoj príbeh podelila koncom februára. 

„Niektorí ma možno poznáte ako Stanku, gitaristku a basgitaristku. Ja som však aj mama... Mama, ktorá dostala prvýkrát rakovinu prsníka v 3. štádiu, keď jej dcérka Linda mala 6 mesiacov v roku 2020. Absolvovala som dlhú a náročnú liečbu v podobe chemoterapií, operácie, ožiarov a moja materská dovolenka naozaj nevyzerala ako materská iných mamičiek. Vlastne, doteraz to stále platí,“ uviedla vtedy umelkyňa.

Po roku sa jej rakovina bohužiaľ vrátila, a to v uzlinách a hrudníku. Pomohol jej liek Talzenna, no napriek tomu vo februári tohto roku musela svoj boj s rakovinou začať odznova. 

Stanislava tu veľmi chcela byť pre svoju dcérku a partnera Erika. Chcela hrať na koncertoch, nahrať album. Žiaľ, svoj boj prehrala 21. mája. „Vďaka, láska, za všetko, bola si najlepšia manželka, maminka, kamarátka, a, samozrejme, basáčka a gitaristka. Bola si hodená do boja, ktorý sa nedal vyhrať, ale bila si sa ako lev,“ odkázal jej partner na sociálnych sieťach. 

S onkologickým ochorením bojuje aj vojvodkyňa Kate Middleton, ktorá takto prehovorila o svojom zdravotnom stave: 

Najnovšie videá