• Šoubiz
  • Mysleli sme si, že to bolo inak: Princ Harry vraj odmietol pozvanie od otca, dôvod je zarážajúci

Mysleli sme si, že to bolo inak: Princ Harry vraj odmietol pozvanie od otca, dôvod je zarážajúci

Nie úplne to asi dáva zmysel.

Princ Harry podľa britského denníka Daily Mail odmietol pozvanie kráľa na pobyt v kráľovskej rezidencii, keď začiatkom tohto mesiaca navštívil Spojené kráľovstvo, pretože mal obavy o svoje bezpečie. Princ Harry minulý rok v máji prehral súdny spor s britskou vládou, ktorá mu odoprela ochranu počas pobytu v Británii. Harry sa tak obáva zostávať na „viditeľnom mieste s verejnými vstupmi bez ochrany“. Preto radšej zvolil hotel, kde vraj vedel byť viac „neviditeľný“.

Nie je jasné, kde presne kráľ princovi ponúkol ubytovanie, no predpokladá sa, že v St. James's Palace. Jeden z najstarších palácov v Londýne sa nachádza na ulici Pall Mall, severne od St. James’s Parku.

Princezná Beatrice tam má stály byt a princezná Anne niekoľko izieb a parkovacie miesto, ktoré využíva pri pobyte v Londýne. Ostatní členovia kráľovskej rodiny palác používajú ad hoc.

St. James's Palace sa navyše nachádza priamo v susedstve Clarence House, kde býva kráľ, keď je v Londýne.

Galéria

Obavy o bezpečie na bezpečnom mieste?

Daily Mail píše, že v skutočnosti všetky kráľovské rezidencie majú ozbrojenú stráž na vstupných a výstupných bodoch, na rozdiel od akéhokoľvek londýnskeho hotela, a pýšia sa najsofistikovanejšími bezpečnostnými systémami v krajine na ochranu pracujúcich členov rodiny.

Buckinghamský palác neustále odmieta komentovať čokoľvek, čo má niečo spoločné so vzťahom princa Harryho a jeho otca.

Verzia princa Harryho

Vyhlásenia Harryho hovorcu ohľadom posledného pobytu vojvodu zo Sussexu v Londýne naznačovali, že sa chcel stretnúť s otcom, no ten bol príliš zaneprázdnený.

Galéria

​Prečo Harry a Meghan nemajú ochranku

Nárok na ochranu Harry spolu so svojou manželkou Meghan stratil po tom, ako sa v roku 2020 vzdali svojich povinností prináležiacich členom kráľovskej rodiny a presťahovali sa do Kanady a následne Spojených štátov. V USA majú vlastný súkromný bezpečnostný tím. V Británii však Harry podľa vlastných slov nemá dostatočné kompetencie či prístup k tamojším tajným službám, ktoré by jeho rodine zaistili bezpečnosť, keď sú v Spojenom kráľovstve.

Harry minulý rok v máji žiadal o súdne preskúmanie rozhodnutia, ktorým mu bolo zamietnuté aj to, aby si ochranku v Británii platil sám. Britské ministerstvo rozhodlo, že nie je vo verejnom záujme, aby takúto ochranu Harrymu platili daňoví poplatníci. Právni zástupcovia tohto rezortu pritom argumentovali tým, že nie je vhodné, aby si bohatí ľudia kupovali ochranu.

Londýnska Metropolitná polícia sa tiež postavila proti Harryho žiadosti s odôvodnením, že by nebolo správne vystaviť policajtov nebezpečenstvu za poplatok od súkromnej osoby.

Najnovšie videá