• Šoubiz
  • Na vrchole rebríčka ľudí, ktorí najviac zaťažujú planétu, sa ocitla najžiadanejšia speváčka súčasnosti

Na vrchole rebríčka ľudí, ktorí najviac zaťažujú planétu, sa ocitla najžiadanejšia speváčka súčasnosti

Pri celebritách sa tony emisií počítajú v tisícoch. Vysokú uhlíkovú stopu majú najmä preto, že používajú svoje lietadlá často aj na krátke vzdialenosti.

Z jedného konca planéty na druhý za pár hodín. Moderná doprava zachraňuje čas najmä vyťaženým ľuďom.

Svetoznámi biznismeni, športovci, ale aj hollywoodske hviezdy si rýchlo zvykli na komfort súkromných lietadiel. Vznikol preto nelichotivý rebríček ľudí, ktorí zaťažujú planétu najviac.

Nedávno vyvolala pozornosť najmä Taylor Swift. Tá sa v rebríčku najviac ľahostajných hviezd k životnému prostrediu umiestnila na vrchole.

​Jej lietanie za niekoľko mesiacov vyrobí toľko emisií, ako priemerný Slovák za 1000 rokov života. Priemerný Slovák produkuje 6,5 tony emisií ročne.

Pri celebritách sa tony emisií počítajú v tisícoch. Vysokú uhlíkovú stopu majú najmä preto, že používajú svoje lietadlá často aj na krátke vzdialenosti, prípadne z rozmaru. Známa reality hviezda Kim Kardashian šokovala, keď priznala, že letela do Paríža len pre zákusok.

O zníženie produkcie CO2 sa snažia letecké spoločnosti po celom svete. Špeciálne palivo vyvíjajú aj odborníci na Slovensku, napríklad v Košiciach. Tieto palivá sú zatiaľ v štádiu vývoja. Cieľom však do roka 2050 je využívanie 100 percent udržateľných palív.

Taylor Swift vystúpi vo Viedni v rámci The Eras Tour počas troch augustových večerov, a to konkrétne 8., 9. a 10. augusta 2024 na štadióne Ernst-Happel-Stadion. Špeciálnym hosťom bude americká rocková skupina Paramore.

Najnovšie videá