• Šoubiz
  • Finále školského pohára vo futbale: Deti mali krásny športový zážitok

Finále školského pohára vo futbale: Deti mali krásny športový zážitok

Tisíce športujúcich detí, stovky odohratých zápasov a radosť z pohybu - aj o tom je školský pohár slovenského futbalového zväzu. Futbalová súťaž pre žiakov a žiačky druhého stupňa základných škôl. My sme v Teleráne mapovali samotné finále, ktoré sa konalo v Šamoríne v utorok 11. júna. Na mieste sme mali nášho redaktora Juraja Fazekaša, ktorý priniesol aktuálne informácie z miesta diania.

Galéria

​V Šamoríne sa v utorok a v stredu (11. - 12. jún 2024) konal 11. ročník Školského pohára chlapcov a dievčat vo futbale určený pre žiakov narodených od 1. 9. 2011 do 31. 12. 2013. Z celkového počtu 1 550 škôl sa víťazmi stali školy z Trenčína a z Vranova nad Topľou.

Školský pohár mal zastúpenie chlapcov i dievčat. Do Šamorína postúpila jedna najlepšia škola chlapcov a jedna najlepšia škola dievčat z každého kraja na Slovensku. Pred finále musel každý finalista postúpiť cez okresné a neskôr aj cez krajské kolá.

Najlepšia osmička dievčenských a chlapčenských tímov začala turnaj v utorok skupinovými zápasmi, následne ich čakali semifinálové stretnutia, respektíve duely o umiestnenie.

Najnovšie videá