• Šoubiz
  • Karlove Vary budú plné hviezd: Pozrite sa, kto zavíta na veľkolepý filmový festival

Karlove Vary budú plné hviezd: Pozrite sa, kto zavíta na veľkolepý filmový festival

Päťdesiaty ôsmy ročník festivalu sa uskutoční od 28. júna do 6. júla.

Už budúci piatok (28. júna) odštartuje v poradí 58. ročník Medzinárodného filmového festivalu Karlovy Vary (MFF KV), ktorý potrvá do soboty (6. júla). 

Krištáľový glóbus za mimoriadny prínos českej kinematografii si z rúk riaditeľa festivalu Jiřího Bartošku prevezme Ivan Trojan, ktorý patrí k najobsadzovanejším českým filmovým, televíznym a divadelným hercom posledného štvrťstoročia.

Organizátori filmového festivalu na štvrtkovej tlačovej konferencii oznámili ďalšie zvučné mená svetového formátu, ktoré festival poctia svojou prítomnosťou.

Hosťom 58. ročníka MFF Karlove Vary bude herec a režisér Viggo Mortensen. Na slávnostnom otváracom ceremoniáli prevezme Cenu prezidenta MFF Karlove Vary a uvedie snímku Až na koniec sveta, ktorý napísal a režíroval.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Karlovy Vary IFF (@kviff)

Režisér, producent a držiteľ Oscara Steven Soderbergh uvedie svoje dva filmy Kafka a Mr. Kneff, zaradené do sekcie Túžba stať sa Indiánom: Kafka a film.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Karlovy Vary IFF (@kviff)

Britský herec, držiteľ Zlatého glóbusu, ceny BAFTA a nominácia na Oscara Clive Owen si na slávnostnom zakončení 58. ročníka MFF KV prevezme Cenu prezidenta MFF Karlove Vary.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Karlovy Vary IFF (@kviff)

Hosťom na medzinárodnom filmovom festivale bude aj herec, režisér a producent, niekoľkonásobný držiteľ Európskej filmovej ceny, Daniel Brühl, ktorý si zároveň prevezme Cenu prezidenta MFF KV.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Karlovy Vary IFF (@kviff)

Hviezdou tohtoročnej festivalovej znelky je americký herec Benicio del Toro. Novinkou 58. ročníka je tiež výstava fotografií slovenského fotografa Tona Stana, s ktorým prezident MFF KV Jiří Bartoška dlhoročne spolupracuje. Novú podobu budú mať aj ceny, ktoré sú po 24 rokoch menšie. Podľa Bartošku bola pôvodná cena príliš vysoká a ťažká.

Filmy na festivale súperia o ceny v dvoch súťažiach. Do tej hlavnej sú vybrané celovečerné snímky natočené v uplynulej sezóne, ktoré dosiaľ neboli uvedené v medzinárodnej súťaži na inom festivale. Okrem hlavnej súťaže je tretím rokom súčasťou festivalu aj súťaž Proxima, ktorá dáva priestor modernej filmovej tvorbe z celého sveta.

MFF KV je najväčší filmový festival v Česku a medzi filmármi je považovaný za najdôležitejšiu udalosť tohto druhu v strednej a východnej Európe.

Pozrite si zábery z červeného koberca zo záverečného ceremoniálu 57. ročníka MFF KV:

​Pozrite si prítomných hostí na 57. MFF KV aj vo fotkách:

Galéria

​Hviezdou minuloročného festivalu bol aj Russell Crowe:

Najnovšie videá