
Rozlúčiť sa prišiel aj kráľ a ostatní členovia rodiny.
Užialený vojvoda z Kentu sa v utorok rozlúčil so svojou milovanou manželkou, s ktorou boli spolu 64 rokov. Na pohrebe vojvodkyne z Kentu nechýbali ani vysokopostavení členovia britskej kráľovskej rodiny vrátane kráľa či princa a princeznej z Walesu.
Išlo o prvý katolícky pohreb pre člena kráľovskej rodiny v modernej britskej histórii. Významným krokom bola práve účasť kráľa, ktorý je hlavou anglikánskej cirkvi. Katharine sa v roku 1994 stala prvou členkou kráľovskej rodiny, ktorá konvertovala na katolicizmus po viac ako 300 rokoch a jej želaním bolo, aby sa jej pohreb konal vo Westminsterskej katedrále.
Len dve hodiny pred začiatkom poslednej rozlúčky oznámil Buckinghamský palác, že kráľovná Kamila sa nezúčastní, pretože sa zotavuje z akútneho zápalu dutín.
Rakvu vojvodkyne prijali počas slávnostného ceremoniálu vo Westminsterskej katedrále v predvečer jej poslednej rozlúčky. Prepravili ju na kráľovskom pohrebnom voze, ktorý navrhla kráľovná Alžbeta II., z Kensingtonského paláca do Westminsterskej katedrály, kde sa s ňou už rozlúčili jej najbližší.
Katharine, manželka bratranca zosnulej kráľovnej, vojvodu z Kentu, zomrela vo veku 92 rokov pokoji doma vo štvrtok 4.9. neskoro večer. Bola obľúbenou členkou kráľovskej rodiny. S manželom mala tri deti a tešila sa z 10 vnúčat.