Vážna nehoda pri prevoze Kate a Williama. Kráľovská rodina je zdrvená

19. 06 2019 13:40 | zv
Ilustračná snímka - vojvoda a vojvodkyňa z Cambridge.
Ilustračná snímka - vojvoda a vojvodkyňa z Cambridge. Foto: Profimedia.sk
Zábery z miesta nehody.
Zábery z miesta nehody.
Zábery z miesta nehody.

Vyjadrila úprimnú ľútosť.

Pri prevoze vojvodkyne a vojvodu z Cambridge zo svojho sídla v centrálnej časti Londýna do mestečka Windsor sa v pondelok o 12.50 h miestneho času stala vážna nehoda. Motorkár z konvoja, ktorý sprevádzal členov kráľovskej rodiny, pravdepodobne zapríčinil dopravnú nehodu, keď sa ocitol na nesprávnej strane vozovky a vrazil do 83-ročnej Irene May.

Staršia pani prechádzala cez priechod pre chodcov k svojmu domu, ktorý sa nachádzal približne 300 metrov od miesta nehody v juhozápadnom Londýne. S vážnymi zraneniami, podľa portálu MailOnline aj s údajne zlomenou panvou, ju previezli do nemocnice. Jej stav je stabilizovaný.

ZÁBERY Z MIESTA NEHODY NÁJDETE V GALÉRII.

Letecká ambulancia priletela približne 20 minút po nešťastí a údajne mali problém s pristátím. „Moja sestra leží v nemocnici a mohla zomrieť. Členovia konvoja by mali jazdiť pomalšie," vyjadrila sa sestra zranenej Joyce Shore pre britský portál. Podľa svedkov nehody nešiel člen konvoja na motorke rýchlo, ale ocitol sa na nesprávnej strane.

Kráľovská rodina vyjadrila dotknutej rodine ľútosť a sú s nimi v kontakte. Podľa ich hovorcu sú hlboko znepokojení a do nemocnice poslali kvety. Kate a William dúfajú, že pani Irene môcť navštíviť, ak to bude možné. Nehodu vyšetruje nezávislý úrad pre vnútornú kontrolu policajtov (IOPC). Aj samotný člen kráľovskej eskorty vyjadril ľútosť a je zdrvený.

Komentáre ( 0)