Speváčka otvorene o sexualite. Ona sa nečervenala, vy sa budete

22. 10 2019 14:15 | dg
Billie Eilish
Billie Eilish Foto: Profimedia.sk

Tínedžerská hviezda otvorila citlivú tému, o ktorej ženy takmer nehovoria.

Má 17 rokov a už teraz je označovaná za globálnu superstar. Na konte má debutový album s názvom When We All Fall Asleep, Where Do We Go?, so skladbou Bad Guy skončila na prvom mieste hneď vo viacerých rebríčkoch po celom svete.

Berie jednu cenu za druhou, v hlavnom meste Mexika ukončí medzinárodné turné 17. novembra a už teraz má naplánované ďalšie, ktoré odštartuje budúci rok v marci a potrvá až do júla.

Jej tvorbu oceňuje aj legenda, akou je Paul McCartney, pretože si myslí, že je odlišná a originálna. Keď mala 13, jej brat Finneas zverejnil na Soundcloude ich spoločnú pieseň, ktorá sa stala virálnou. Odmieta, aby jej texty písal niekto iný, namiesto toho uprednostňuje spoluprácu so svojím bratom, s ktorým takisto vystupuje na pódiu.

Reč je o americkej speváčke a skladateľke Billie Eilish, ktorá je vzorom pre mnohých fanúšikov, ktorí sú takisto v tínedžerskom veku. Je inteligentná, nepije alkohol, neberie drogy a vedie vegánsky životný štýl. Na Instagrame podporuje ochranu klímy, zámerne sa oblieka do voľného oblečenia, aby ju nemohol nikto posudzovať a nebojí sa povedať, že prezidenta Spojených štátov nedokáže vystáť.

Pred koncertom v nemeckom Hamburgu s ňou urobili rozhovor zo SPIEGEL ONLINE. Počas neho, podobne ako pri iných rozhovoroch, bola prítomná aj jej mama.

Billie v interview povedala, že je dôležité vedieť byť aj sám so sebou. „Som so sebou skvelá kamoška. Ja a moje ja spolu naozaj dobre vychádzajú. Myslím si, že občas viem byť vtipná, mám sa sama so sebou dobre a viem samu seba rozosmiať, čo je podľa mňa dôležité. Ale neviem, či ktokoľvek pozná svoje skutočné ja. Jediné, čo vidíme, je náš odraz na fotkách alebo v iných ľuďoch,“ povedala.

Keď sa jej opýtali, prečo sa jej hudba dotkla toľkých mladých ľudí v jej veku, odpovedala jednoznačne. „Nikomu nechcem hovoriť, prečo ma majú alebo nemajú radi. Je to na poslucháčovi, fanúšikovi či hejterovi. Ak ma niekto svoje vlastné dôvody, prečo ma neznáša, rešpektujem to presne takisto, ako rešpektujem to, že sa niekomu páčim, pretože hudba, ktorú robím, sa dotkne niečoho v ich vnútri. Ale keď sa ľuďom páčim, pretože sa páčim ostatným, tomu nerozumiem.“

Billie prehovorila aj o tom, ako nemala vždy šťastné obdobie. „Bolo to ako nekončiaca čierna diera. Pamätám si, ako som minulý rok sedela na dlážke v kúpeľni a pokúšala som sa myslieť na niečo pekné. Túto metódu používala moja mama, keď sme boli malí a nebolo nám dobre. Vtedy sa nás opýtala: ‚Za čo ste vďační vo svojom živote? Na čo sa tešíte?‘ Po tom, čo sme jej odpovedali, sme sa zakaždým cítili lepšie. Ale teraz, ako som tak sedela na podlahe v kúpeľni, som sa samej seba opýtala, na čo sa teším a čo ma robí šťastnou. Sedela som tam tak dlho a na nič som neprišla.“

Treba byť trpezlivý – to Billie podľa jej slov pomohlo. „Nemyslela som si, že ešte budem môcť byť niekedy šťastná. A nedokážem ani slovami opísať, ako mi je teraz úžasne,“ povedala, načo do rozhovoru zasiahla jej mama. „Je dôležité povedať, že si šla na terapiu a naozaj to pomohlo.“

Speváčka tiež v rozhovore povedala, že pri práci, ktorú má, sa nemôže zrútiť a nemôže mať ani jeden zlý moment. „Je to ťažké. Po jednom koncerte v New Yorku bolo výročie smrti môjho priateľa. Plakala som a zrazu do miestnosti vtrhli fanúšikovia, aby sa so mnou odfotili. Inokedy by som s tým bola OK. Po každom koncerte robím meet and greet, ale v tej chvíli ma to premohlo. Prešlo to, no na druhý deň som si prečítala jeden komentár, v ktorom sa písalo, že som sa správala ako mrcha. Jediný zlý moment! Nemôžem mať ani jediný zlý moment,“ povedala úprimne.

Keď sa jej opýtali, ako sa s týmto všetkým dokáže vyrovnať a ako to všetko dáva zo seba von, keď sa nikto nepozerá, odpovedala: „Mám na to odpoveď, ale je to už trochu príliš.“ „Nehovor to, čítam ti myšlienky,“ povedala jej mama. „Áno, pozná ma príliš dobre. Povedala by som vám to, keby tu nebola moja mama. OK, nevyslovím to, ale je to odbúravač stresu, robí vám to dobre a ja to robím niekoľkokrát denne, moji milí,“ priznala speváčka. Slovo masturbácia však aj napriek tomu v rozhovore zaznelo. „Podľa mňa sa toho mnohí ľudia obávajú, pretože majú tie ich čudné stereotypy o tom, čo to je a kto to môže robiť. Ja hovorím: ‚Rob to a rob to, koľkokrát len chceš, dievča!‘“, čím ukončili rozhovor.


Komentáre ( 0)