PRVÉ FOTO z kráľovskej svadby: Nevesta si s kráľovnou Alžbetou nemohla podať ani ruku

19. 07 2020 10:32 | markiza.sk
PRVÉ FOTO z kráľovskej svadby: Nevesta si s kráľovnou Alžbetou nemohla podať ani ruku
PRVÉ FOTO z kráľovskej svadby: Nevesta si s kráľovnou Alžbetou nemohla podať ani ruku Foto: Profimedia.sk

Svojej vnučke však požičala šaty a diadém.

Mala to byť veľkolepá svadba s obradom a hostinou, ako sa na kráľovskú rodinu patrí. Pre pandémiu koronavírusu všetko dopadlo inak. Svadba princeznej Beatrice sa uskutočnila v piatok v areáli Windsorského zámku. Nechýbala najbližšia rodina a ani nevestin otec princ Andrew, ktorý svoju dcéru odprevadil k oltáru.

Na fotografiách zo svadby však chýba práve pre pedofilný škandál okolo kontroverzného finančníka Jeffreyho Epsteina. Niektoré jeho obete totiž vypovedali, že museli robiť spoločnosť aj členovi kráľovskej rodiny, ktorý bol finančníkov blízky priateľ.

profimedia-0544665644.jpg
Foto: Profimedia.sk
 

Súkromný svadobný obrad sa konal v kaplnke kráľovskej rezidencie Royal Lodge, ktorá sa nachádza v parku obklopujúcom Windsorský zámok. Okrem Alžbety II. sa na sobáši zúčastnili aj jej manžel princ Philip a ďalší členovia najbližšej rodiny.

Obrad sprevádzali bezpečnostné opatrenia proti šíreniu nového koronavírusu. Neveste a jej manželovi Edoardovi Mapellimu Mozzimu tak nemohla jej stará mama ani srdečne pogratulovať. Vzhľadom na jej vysoký vek si musela držať odstup. Svojej vnučke však na svadbu požičala šaty a diadém.

profimedia-0544665646.jpg
Foto: Profimedia.sk
 

zdroj: Instagram/theroyalfamily

Svadba sa mala pôvodne konať už 29. mája v londýnskom paláci St. James's Palace, pre pandémiu však bola odložená na neskorší termín. Piatkový sobáš nebol vopred ohlásený a kráľovská rodina bezprostredne nezverejnila ani zábery z jeho priebehu.

Ide vôbec o prvý kráľovský sobáš za posledných 235 rokov, ktorý sa uskutočnil za zavretým dverami a nie pred očami verejnosti.

Svadobná fotografia kráľovnej Alžbety II. s manželom princom Filipom
Foto: Profimedia.sk