Detail na fotke kráľovskej rodiny spôsobil spor: Princ George bude smutný

30. 09 2020 16:00 | zv
Kráľovská rodina na stretnutí s Davidom Attenboroughom
Kráľovská rodina na stretnutí s Davidom Attenboroughom Foto: Profimedia.sk

Darček, ktorý dostal, bude musieť zrejme vrátiť.

Kráľovská rodina len nedávno zverejnila fotografiu zo stretnutia so známym britským prírodovedcom Davidom Attenboroughom, na ktorej sú všetky deti vojvodu a vojvodkyne z Cambridge. Snímka vyvolala ošiaľ, pretože je vidieť, ako princovia a princezná opäť vyrástli a z najmenšieho princa Louisa je už veľký chlapec.

Aj keď fanúšikovia známej rodiny boli zo záberu nadšení, jeden detail na fotke spôsobil medzinárodný spor. Princ George totiž na snímke drží zub obrieho prehistorického žraloka megalodona, ktorý mu pri stretnutí daroval David Attenborough. Ten ho podľa denníka Times of Malta našiel v 60. rokoch minulého storočia na dovolenke na Malte.

profimedia-0560330300.jpg
Foto: Profimedia.sk
 

A práve Malta bude žiadať od kráľovskej rodiny, aby im fosíliu vrátili späť do krajiny. Denník informuje, že podľa ministra kultúry Malty Josého Herreru by mal byť zub vystavený v štáte, odkiaľ pochádza. „Niektoré maltské artefakty dôležité pre maltské dedičstvo skončili v zahraničí a mali by sa vrátiť späť,“ informoval minister kultúry.

Sedemročný princ George zrejme nebude nadšený, keď mu zub zoberú. Jeho vzácny dar sa však naozaj stane predmetom diplomacie.

Komentáre (0)