Je to definitívne! Harry a Meghan končia

19. 02 2021 15:30 | tasr
Princ Harry a Meghan Markle
Princ Harry a Meghan Markle Foto: Profimedia.sk

Informáciu v piatok potvrdilo vedenie Buckinghamského paláca.

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan Markle definitívne oznámili, že sa už nevrátia k plneniu svojich povinností členov britskej kráľovskej rodiny. Túto informáciu v piatok potvrdilo vedenie Buckinghamského paláca.

Princ Harry sa na základe tohto rozhodnutia bude musieť vzdať svojich čestných titulov a vojenských hodností, píše agentúra AP. Oficiálne ich odovzdá britskej kráľovnej Alžbete II., ktorá ich následne prerozdelí medzi ostatných členov kráľovskej rodiny.

Buckinghamský palác oznámil, že britská panovníčka hovorila so svojím vnukom Harrym a ten potvrdil, že dvojica „odstupuje od práce pre kráľovskú rodinu, a preto nie je možné, aby pokračovala v povinnostiach, ktoré prináša život vo verejnej službe“.

„Napriek tomu, že nás všetkých ich rozhodnutie zarmútilo, vojvoda a vojvodkyňa naďalej zostávajú milovanými členmi rodiny,“ píše sa ďalej vo vyhlásení paláca.

Harry a Meghan sa kráľovských povinností oficiálne vzdali vlani koncom marca, s kráľovskou rodinou sa však dohodli, že svoju situáciu po roku posúdia.

Harry a Meghan v súčasnosti žijú v americkej Kalifornii a očakávajú svoje druhé dieťa. Odvtedy, ako ukončili svoje kráľovské povinnosti, sa venujú charitatívnej činnosti a podpísali kontrakt s televíznymi stanicami a inými médiami v súvislosti so spustením svojho debutového podcastu.

Komentáre (0)