Princ Philip podstúpil úspešný kardiologický zákrok

04. 03 2021 11:40 | TASR
Princ Philip
Princ Philip Foto: Profimedia.sk

V nemocnici zostane ešte pár dní.

Princ Philip (99), manžel britskej kráľovnej Alžbety II., podstúpil v stredu úspešný kardiologický zákrok. Informovala o tom vo štvrtok stanica Sky News s odvolaním na vyhlásenie Buckinghamského paláca. „Vojvoda z Edinburghu podstúpil včera z dôvodov problémov s srdcom úspešný zákrok v Nemocnici svätého Bartolomeja,“ uviedol Buckinghamský palác. „Jeho kráľovská výsosť zostane v nemocnici pre liečbu, oddych i zotavenie ešte niekoľko dní,“ uvádza sa ďalej vo vyhlásení paláca.

Princa Philipa prijali 16. februára do súkromnej Nemocnice kráľa Eduarda VII. v centre Londýna. Buckinghamský palác spočiatku informoval, že tam podľa očakávania zostane „niekoľko dní“ a že kráčal bez pomoci. Neskôr však oznámil, že princa liečia na infekciu, viac podrobností však neposkytol.

Philipa následne v pondelok 1. marca premiestnili zo súkromnej do špecializovanej Nemocnice svätého Bartolomeja neďaleko Katedrály svätého Pavla. Tam sa podrobil vyšetreniam srdca z dôvodu „kardiologického ochorenia, ktorým trpí už dlhšie“.

Komentáre (0)