Koronavírus nám zmenil životy: Tieto osobnosti už nie sú medzi nami

06. 03 2021 11:00 | zv
Hviezdy, ktoré nás opustili.
Hviezdy, ktoré nás opustili. Foto: Profimedia.sk

S ochorením COVID-19 bojujeme na Slovensku už celý rok.

V tento deň si pripomíname smutné výročie. Už je tomu rok, čo sa na Slovensku všetkým obrátil život na ruby. Takto pred rokom sme sa dozvedeli, že máme v našej krajine prvého človeka, ktorému potvrdili ochorenie COVID-19.

Takto sa to pred rokom všetko začalo: Mikas a infektologička spomínajú na prvý prípad COVID-u

Ľudia sa museli izolovať, mnohí z nás dlhé mesiace nevideli svojich príbuzných, iní prišli o prácu a v tých najhorších prípadoch sa museli rozlúčiť so svojimi milovanými. Koronavírus si nevyberá a pred ním sme si všetci rovní. Za obdobie, kedy vo svete vyčíňa pandémia, sme sa rozlúčili aj s viacerými známymi osobnosťami.

FOTO: Rok s pandémiou z pohľadu fotografov. Svet v karanténe dokumentujú aj tieto silné snímky

Zaspomínajte si s nami na niektorých umelcov, ktorým diagnostikovali ochorenie COVID-19 a už nie sú medzi nami. Skutočný zoznam je, žiaľ, dlhší.

Štefan Kožka

V decembri 2020 nás opustil slovenský herec Štefan Kožka. Umelec a jeden z hlavných aktérov seriálu Horná Dolná zomrel vo veku 66 rokov. Herec bol pred smrťou pozitívne testovaný na koronavírus, no mal aj zdravotné problémy so srdcom.

Štefan Kožka
Foto: TV Markíza
 

Peter Justin Topolský

Koncom minulého roka nečakane zomrel známy 69-ročný moderátor a kulinár Peter Justin Topolský. Náš priateľ, ktorý pôsobil dlhé roky v Televízii Markíza, mal taktiež pozitívny test na koronavírus.

Ladislav Štaidl

Vo veku 75 rokov zomrel koncom januára legendárny český hudobník a skladateľ Ladislav Štaidl, ktorý bol hospitalizovaný pre vážne ťažkosti spôsobené ochorením COVID-19. Ladislav Štaidl sa dostal do nemocnice už 7. januára, no jeho stav sa nezlepšil ani po troch týždňoch a nakoniec svoj boj s chorobou prehral.

profimedia-0114602569.jpg
Foto: Profimedia.sk
 

Rodrigo Mejía

Vo veku 45 rokov zomrel 11. februára 2021 mexický herec Rodrigo Mejía, ktorý sa v našich končinách preslávil úlohou Nelsona v úspešnej telenovele Nespútaný anjel (Cuidado con el ángel). Rodrigo skonal po komplikáciách spôsobených ochorením COVID-19.

Larry King

Legendárny americký moderátor Larry King zomrel v januári v nemocnici Cedars-Sinai v Los Angeles na komplikácie spojené s ochorením COVID-19. Mal 87 rokov. Moderátor mal však aj predtým viaceré zdravotné problémy.

profimedia-0580633203.jpg
Foto: Profimedia.sk
 

Kambuzia Partovi

Na nákazu koronavírusom zomrel v novembri 2020 aj iránsky filmový režisér Kambuzia Partovi - napísal scenár jediného iránskeho filmu, ktorý získal hlavnú cenu Zlatý lev na prestížnom festivale v Benátkach.

Jana Andresíková

Vo veku nedožitých 80 rokov zomrela v októbri 2020 česká herečka Jana Andresíková, známa napríklad z legendárnej Arabely. Podľa jej manažéra Reného Kekelyho mala ochorenie COVID-19.

Kenzó Takada

Po nákaze koronavírusom zomrel v októbri 2020, vo veku 81 rokov, módny návrhár japonského pôvodu Kenzó Takada, zakladateľ obchodnej značky Kenzo. Návrhár zomrel na komplikácie spojené s ochorením COVID-19.

profimedia-0493050496.jpg
Foto: Profimedia.sk
 

Joe Diffie

Americký country spevák a držiteľ ceny Grammy Joe Diffie zomrel koncom marca minulého roku vo veku 61 rokov iba dva dni po tom, čo oznámil, že mal pozitívny test na COVID-19.

Dave Greenfield

Začiatkom mája 2020 otriasla svetom správa, že vo veku 71 rokov zomrel hudobník Dave Greenfield zo skupiny The Stranglers, ktorý bol hospitalizovaný po tom, čo mu potvrdili ochorenie COVID-19.

John Prine

Legenda americkej folkovej hudby John Prine, všeobecne pokladaný za jedného z najvplyvnejších skladateľov svojej generácie, zomrel v apríli na komplikácie po nákaze novým koronavírusom. Mal 73 rokov.

profimedia-0192167336.jpg
Foto: Profimedia.sk
 

Komentáre (0)