Raperská legenda prehrala svoj boj o život. Skonala v nemocnici

09. 04 2021 18:38 | markiza.sk, tasr
DMX
DMX Foto: Profimedia.sk

Raper a herec zomrel vo veku 50 rokov.

Earl Simmons, známy pod menom DMX, prehral svoj boj o život. Americký raper, skladateľ a herec zomrel vo veku 50 rokov, píše magazín PEOPLE.

zdroj: Instagram/people

Simmonsov dlhoročný právnik potvrdil agentúre AFP jeho smrť po tom, ako raperova rodina zverejnila na sociálnych sieťach vyhlásenie, podľa ktorého skonal necelý týždeň po tom, čo ho po prekonaní infarktu hospitalizovali 2. apríla v nemocnici White Plains v New Yorku.

Raper, ktorý bol v poslednom čase známy najmä pre porušovanie zákonov a dlhoročnú drogovú závislosť, zomrel v kruhu svojich najbližších. Rodina vo vyhlásení uviedla, že „Earl bojoval až do samého konca“.

Simmons sa narodil v meste Mount Vernon v štáte New York. V mladosti často porušoval zákony, za čo sa niekoľkokrát dostal do väzenia.

Na hudobnej scéne pôsobil od roku 1991. Svoj debutový album It's Dark And Hell Is Hot vydal v roku 1998. Jeho napredávanejším albumom je titul ...And Then There Was X z roku 1999.

Najväčšiu slávu zožal na prelome tisícročí hitmi ako X Gon' Give It To Ya či Party Up.

Ako herec sa predstavil napríklad v snímkach Belly (1998), Romeo musí zomrieť (2000), Kolíska do hrobu (2003) či Posledná hodina (2008).

DMX
Foto: Profimedia.sk
 

Komentáre (0)