Posledná rozlúčka s princom Philipom: Zverejnili zoznam pozvaných

13. 04 2021 14:30 | zv
Kráľovná Alžbeta II.
Kráľovná Alžbeta II. Foto: Profimedia.sk

Pozrite sa, kto sa s milovaným členom kráľovskej rodiny príde rozlúčiť.

Pohreb princa Philipa sa blíži a postupne sa vynárajú informácie, ako bude jeho posledná rozlúčka vyzerať. Od začiatku je známe, že na pohrebe sa pre pandemické opatrenia bude môcť okrem duchovenstva zúčastniť len 30 pozvaných hostí a s obľúbeným členom kráľovskej rodiny sa nebude môcť rozlúčiť široká verejnosť.

TIP: Detaily pohrebu princa Philipa: Miesto posledného odpočinku nebude trvalé

Kto príde v sobotu 17. apríla na zámok Windsor? Britské médiá zverejnili zoznam hostí.

profimedia-0518130898.jpg
Foto: Profimedia.sk
 

Najbližšia rodina

Ceremónia bola pôvodne plánovaná pre 800 ľudí, napriek tomu, že princ Philip nechcel mať okázalý pohreb. Zoznam pozvaných sa nakoniec pre koronavírus drasticky oklieštil.

ipiccy_image.jpg
Foto: Profimedia.sk
 

Do kaplnky svätého Juraja nakoniec príde kráľovná Alžbeta II. a jej a princove štyri deti - princ Charles spolu s vojvodkyňou Camillou, princezná Anna s manželom, viceadmirálom Timothym Laurencom, princ Andrew, princ Edward s manželkou, grófkou Sophiou a deťmi, ktorí sú na zozname pozvaných najmladšími, dcérou Lady Louise a Jamesom, vikomtom Severnom. Na zámok Windsor prídu tiež deti princeznej Anny z prvého manželstva - Peter Philips a Zara Tindall s manželom Mikom.

ipiccy_image1.jpg
Foto: Profimedia.sk
 

Milovaného dedka odprevadia aj princ William s vojvodkyňou Kate a princ Harry, ktorého manželka, vojvodkyňa Meghan zostala v Kalifornii, pretože jej podľa oficiálnej verzie lekár neodporúčal absolvovať v tehotenstve dlhý let.

TIP: Princovia William a Harry prehovorili: Slová, ktoré dokážu vysloviť iba milujúci vnuci

Chýbať nebudú ani Philipove vnučky, dcéry princa Andrewa - princezná Beatrice s manželom Edoardom Mapelli Mozzim, princezná Eugenia s manželom Jackom Brooksbankom.

ipiccy_image3.jpg
Foto: Profimedia.sk
 

Vzdialená rodina

Na pohreb okrem najbližšej rodiny príde aj sesternica kráľovnej - princezná Alexandra, bratranec kráľovnej - vojvoda Richard s manželkou, vojvodkyňou Brigitte, bratranec kráľovnej - princ Edward s manželkou, vojvodkyňou Katharine, bratranec kráľovnej - princ Michael s manželkou, vojvodkyňou Mariou Kristinou.

Medzi poslednými pozvanými je aj syn mladšej sestry kráľovnej - David Armstrong-Jones so sestrou Lady Sarah Chatt.

Nerodinný príslušník

Zoznam ukončuje aj Philipov osobný sekretár Archie Miller Bakewell, ktorý jediný nepatrí priamo do rodiny.

Túto sobotu (17. apríla) vám prinesieme priamy prenos z poslednej rozlúčky s princom Philipom, vojvodom z Edinburghu. Sledujte špeciál Rozlúčka s princom Philipom o 15.25 h na Markíze s moderátorkou Zlaticou Švajdovou Puškárovou a jej hosťami.

Komentáre (0)