Zmeny pred pohrebom princa Philipa! Kráľovná zabránila Harryho verejnej potupe

15. 04 2021 12:30 | zv
Zmeny pred pohrebom princa Philipa! Kráľovná zabránila Harryho verejnej potupe
Zmeny pred pohrebom princa Philipa! Kráľovná zabránila Harryho verejnej potupe Foto: Profimedia.sk

Na poslednú chvíľu sa takto rozhodla zjednotiť rodinu.

Všetci poprední členovia kráľovskej rodiny budú mať v sobotu na pohrebe princa Philipa smútočné oblečenie, píše denník Daily Mail s tým, že sa tak na poslednú chvíľu rozhodla samotná kráľovná Alžbeta II., aby zjednotila rodinu.

V posledné dni sa totiž písalo, že princ Harry bude možno ako jediný „senior“ člen rodiny bez uniformy, keďže sa po dobrovoľnom zrieknutí kráľovských povinností a privilégií rozhodol tiež vzdať čestných vojenských titulov a neprináleží mu viac nosiť uniformu.

TIP: Posledná rozlúčka s princom Philipom: Zverejnili zoznam pozvaných

profimedia-0604370244.jpg
Foto: Profimedia.sk
 

Aj v prípade princa Andrewa bolo však otázne, či by mu povolili vziať si admirálsku uniformu. Pred pohrebom požiadal svoju mamu, kráľovnú, o výnimku, keďže napriek tomu, že po Epsteinovom škandále sa vzdal kráľovských povinností, nebol zbavený čestných vojenských titulov a zostal viceadmirálom v kráľovskom námorníctve.

Ak by mu to kráľovná povolila, princ Harry by bol na poslednej rozlúčke jediný člen rodiny v civile, čo by ho mohlo priviesť do akejsi verejnej „hanby“. Kráľovná sa preto rozhodla všetkých zjednotiť a predísť zbytočným negatívnym reakciám verejnosti. Nemusela tak ani riešiť výnimku pre syna, princa Andrewa.

TIP: V dokumente s názvom Princ Philip - portrét si zaspomíname na zosnulého princa, ktorý by o pár týždňov oslávil sté narodeniny. Sledujte ho na VOYO.

profimedia-0233116142.jpg
Foto: Profimedia.sk
 

Podľa doterajších zverejnených správ nemá nikto z rodiny v sobotu na pohrebe milovaného princa Philipa v úmysle strhávať na seba pozornosť a už vôbec nie riešiť konflikty princa Harryho. Celá rodina chce byť oporou pre kráľovnú a chce sa dôstojne rozlúčiť s princom Philipom.

Túto sobotu (17. apríla) vám prinesieme priamy prenos z poslednej rozlúčky s princom Philipom, vojvodom z Edinburghu. Sledujte špeciál Rozlúčka s princom Philipom o 15.25 h na Markíze s moderátorkou Zlaticou Švajdovou Puškárovou a jej hosťami.

 

Komentáre (0)