Veľká premiéra pre Kate: Po boku kráľovnej opäť zažiarila v bielom

12. 06 2021 10:00 | TASR
Kate na recepcii lídrov krajín G7
Kate na recepcii lídrov krajín G7 Foto: Profimedia.sk
Kate na recepcii lídrov krajín G7
Kate na recepcii lídrov krajín G7
Kate na recepcii lídrov krajín G7

Bola oslnivá ako vždy.

Britská kráľovná Alžbeta II. hostila v piatok lídrov skupiny krajín G7 na večernej recepcii, kde sa členovia kráľovskej rodiny voľne pohybovali medzi najvplyvnejšími politikmi na svete a nezáväzne s nimi debatovali.

Na udalosti, ktorá bola pre väčšinu médií uzatvorená, popíjali spolu drinky členovia kráľovskej rodiny, svetoví lídri a ich manželia či manželky. Recepcia sa konala v environmentálnom komplexe Eden Project v juhozápadnom anglickom grófstve Cornwall - ide o atrakciu, ktorá je vlastne najväčším vnútorným dažďovým pralesom pod gigantickými kupolami.

Na recepcii sa zúčastnili tri generácie monarchie a konala sa v prvý večer trojdňového summitu skupiny najbohatších krajín G7 v Cornwalle. Princ Charles a jeho manželka Camilla sa pripojili k princovi Williamovi a jeho manželke Kate, ktorí boli prítomní na podujatiach G7 vôbec prvýkrát.

Lídrom a ich životným partnerkám či partnerom, vrátane amerického prezidenta Joea Bidena a jeho manželky Jill Bidenovej, podávali na večeru pečenú kambalu (rybu), cornwallské zemiaky a listovú zeleninu s cesnakovým pestom. Hostinu pre nich pripravil miestny šéfkuchár.

Kate zažiarila v bielej róbe z dielne jej obľúbeného módneho návrhára Alexandra McQueena. Fotografie nájdete v galérii.

Komentáre (0)