Herečka bojuje o život, má rakovinu pľúc: „Nikdy som nefajčila!"

02. 08 2021 16:15 | nb
Goldie Hawn, Kate Hudson a Kathy Griffin
Goldie Hawn, Kate Hudson a Kathy Griffin Foto: Profimedia.sk
Kathy Griffin s kolegyňami
Kathy Griffin (vpravo) s kolegyňami
Kathy Griffin a idol žien Mario Lopez

O svojom stave sa dozvedela po bežnej lekárskej prehliadke a očkovaniu proti covid-19.

Herečka Kathy Griffin, ktorú si môžete pamätať z obrazoviek televízie Doma ako uštipačnú Vicki zo sitcomu Správna Susan s Brooke Shields a ktorá je okrem svojho hereckého talentu známa aj nevydarenou plastickou operáciou, šokovala svet zlou správou. Po bežnej lekárskej prehliadke, aby sa mohla dať zaočkovať proti covid-19, jej totiž zistili rakovinu pľúc. Kathy však neupadá na duchu a novú diagnózu otvorene komunikuje svetu.

Ryšavka, ktorá v minulosti bez okolkov priznala, že v strachu zo starnutia si „pokazila" tvár zbytočnými zákrokmi, je pozitívna osoba. Ani v prípade rakoviny nepodlieha zúfalstvu a verí lekárom, ktorí jej dávajú veľké šance na vyliečenie.

TIP: Zomrel pri tom, čo miloval. Herec skonal priamo na pľaci

„Musím vám niečo povedať. Mám rakovinu. Chystám sa podstúpiť operáciu, aby mi odstránili ľavú polku pľúc. Áno, mám rakovinu aj napriek tomu, že som nikdy nefajčila! Ide o prvé štádium, ktoré zasiahlo ľavú stranu pľúc. Dúfajme, že po tomto nebude nutné žiadne ožarovanie a budem môcť normálne dýchať. Do mesiaca by som už mala fungovať ako-tak normálne," vyjadrila sa herečka.

Prízvukovala tiež, že je plne zaočkovaná a vyzvala fanúšikov, aby nepodceňovali preventívne prehliadky, pretože práve tie dokážu zachrániť život.

Zdroj: Instagram/kathygriffin

TIP: Raper brutálne zavražidili, ostal po ňom malý synček. Páchateľ je stále na úteku