Zomrela populárna speváčka, ktorej hit spoznáte v prvej sekunde

13. 01 2022 11:25 | tasr
Ronnie Spector
Ronnie Spector Foto: Profimedia.sk

Zomrela vo veku 78 rokov po boji s rakovinou.

Vo veku 78 rokov zomrela v stredu americká speváčka Ronnie Spector, bývalá členka ženského tria The Ronettes. Hudobníčka prehrala „krátky boj s rakovinou“, uvádza sa vo vyhlásení jej rodiny, z ktorého vo štvrtok citovala stanica BBC.

Ronnie sa narodila v roku 1943 na newyorskom Manhattane ako Veronica Yvette Bennett. Po otcovi má africko-čerokézsky pôvod. Preslávila sa v prvej polovici 60. rokov ako členka skupiny The Ronettes, v ktorej spievala aj jej staršia sestra Estelle (zomrela v roku 2009) a sesternica Nedra Talley.

Skupina vydala iba jediný štúdiový album Presenting the Fabulous Ronettes Featuring Veronica (1964), ktorý obsahuje hity ako Be My Baby, Baby I Love You či Walking in the Rain. Vo svojej tvorbe uplatňovala hudobné žánre rhythm & blues, pop, soul a doo-wop.

Speváčka sa v roku 1968 vydala za hudobného producenta Phila Spectora, ktorý sa stal priekopníkom nahrávacej techniky známej ako zvuková stena. Manželmi boli šesť rokov a spolu si adoptovali tri deti. Spector zomrel vlani vo väzení, kde si odpykával 19-ročný trest za vraždu herečky Lany Clarkson.

Predskupinu robili formáciám ako The Beatles, The Rolling Stones či The Yardbirds. Skupinu v roku 2007 uviedli do Rokenrolovej siene slávy.

Ako sólová speváčka vydala v rokoch 1980-2016 štyri štúdiové albumy. V roku 1982 sa vydala za svojho manažéra Jonathana Greenfielda, s ktorým má dvoch synov.


Zdroj: YouTube/The Ronettes

Ronnie Spector
Foto: Profimedia.sk